budenofalk

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dajda5
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2007, 09:20
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
miasto: staszów
Lokalizacja: RYTWIANY

budenofalk

Post autor: dajda5 » 01 sie 2007, 19:44

dziś zaliczyłem kolejną izyte u pani prof.Rydzewskiej szpitalu mswia i niestety mam brać na mojego crona dalszym ciągu budenofalk .Kiedyś mamacia podaała trzy apteki których można było go kupić za 250zł .Wiem ,że w Wieliczce ,Gdańsku i warszawie .potrzebuje dokładnych namiarów na te apteki najlepiej tą z Gdańska ,gdyż mam tam rodzinke i by mi to kupili .A wiem że tam można kupić za 250zł to ok.10 lipca tam miałem kupione pierwsze opakowanie .troche to nie gramatycznie pisze ale to moj debiut na forum.
dajda5

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: budenofalk

Post autor: Mamcia » 02 sie 2007, 11:11

To te same co były podszykaj na forum. Z tego co pamiętam to Apteka na ul Dębinki koło Am w gdańsku
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”