Betnesol- wlewki

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mała Mi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2005, 15:49
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Betnesol- wlewki

Post autor: Mała Mi » 26 sty 2007, 20:55

Hejka!
Czy może ktoś sprowadzał z zagranicy wlewki Betnesol???
Słyszałam, że są niezłe ale nie wiem czy jest jakis sposób na ich zdobycie :?:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Betnesol- wlewki

Post autor: Mamcia » 26 sty 2007, 21:27

jeden z licznych kortykosterydów stosowanych w nzj . Osobiście mi nieznany. Nie wiem czy ma większą skuteczność, czy mniej działań niepożądanych niż inne stosowane rutynowo w Polsce

Mamcia
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mała Mi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2005, 15:49
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Betnesol- wlewki

Post autor: Mała Mi » 29 sty 2007, 21:23

Moja lekarka twierdzi, że Betnesol ma większą skuteczność niż krajowe leki. Niestety wyglada na to, że jedyny sposób na zdobycie go to posiadanie znajomych za granicą :smutny:

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”