Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nestetin93
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:18
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: nestetin93 » 27 wrz 2011, 19:49

Witam

Mam pytanie czy wiecie gdzie na Górnym Śląsku dostane Budenofalk ??. Prosiłbym również o cenę ??

Proszę o szybką odpowiedz !!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: Golfi » 27 wrz 2011, 22:52

hej :) budenofalk ostatnimi czasy bez problemu można było nabyć w aptece przy CSK Katowice ( ulica medyków ) , cena ... o ile pamiętam około 20 zł oczywiście na receptę z P :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: Golfi » 27 wrz 2011, 23:02

dlatego podkreśliłem że z receptą na P ;) aa przeciez wszyscy wiemy ze P należy się chorym na CD jesli chodzi o ten lek :) , dla reszty swiata drożej :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: Miska Ryżu » 27 wrz 2011, 23:04

nestetin najszybciej dowiesz się gdzie dostaniesz i za ile, jak wrzucisz w neta apteki, śląskie, ew. miasto konkretne, weźmiesz telefon do ręki i podzwonisz, popytasz ;-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: izo.sim » 02 paź 2011, 18:04

nestetin93 pisze:Witam

Mam pytanie czy wiecie gdzie na Górnym Śląsku dostane Budenofalk ??. Prosiłbym również o cenę ??

Proszę o szybką odpowiedz !!

Pozdrawiam
Tą samą substancję czynną ma entocort. Zamów w aptece DOZ - ale bezpośrednio w aptece, bo przez internet tego leku nie da się zamówić. Maksymalna cena bez "P" to 85,90 za 100 kapsułek.

[ Dodano: 02-10-2011 ]
Golfi pisze:hej :) budenofalk ostatnimi czasy bez problemu można było nabyć w aptece przy CSK Katowice ( ulica medyków ) , cena ... o ile pamiętam około 20 zł oczywiście na receptę z P :)
Entocort na "P" kupuje za 6,40 w aptece DOZ, więc nie wiem czemu Tobie tak drogo liczą :mrgreen:
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

nestetin93
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:18
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Re: Budenofalk. Gdzie można dostać na Górnym Śląsku ??

Post autor: nestetin93 » 03 paź 2011, 11:58

_Ray_ pisze:
Tą samą substancję czynną ma entocort. Zamów w aptece DOZ - ale bezpośrednio w aptece, bo przez internet tego leku nie da się zamówić. Maksymalna cena bez "P" to 85,90 za 100 kapsułek
.
ale nie każdy toleruje Entocort. Ja na przykład mam tego pecha ;]
A jakie sa u ciebie objawy po Entocorcie bo własnie dzwoniłem do mojego lekarza i mi powiedział ze moge wykupić Entocort bo to, to samo co Budenofalk ??

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”