Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
alla84
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 22 cze 2009, 23:00
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: alla84 » 07 mar 2011, 07:48

Witajcie Kochani,
mam pytanie, czy ktoś z Was stosował jednocześnie wlewki z hydrokortyzonu (noc) i czopki z Pentasy (rano)? Szukałam na forum,ale naprawdę nic nie znalazłam. Chyba moja zdolność odkrywczo-poszukiwawcza w czasie zaostrzeń zanika.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: maggie0278 » 07 mar 2011, 12:20

Moja córka miała taki zestaw jakies 2 misiące temu, ale nie dało to zbytniej poprawy bo po sigmoidoskopii okazało się, że zmiany są do ok.30 cm i czopek nie spełniał swej funkcji bo działał zbyt płytko.
Zamiast czopków zalecono wlewki z Pentasy , wymiennie z corhydronem i taki zestaw utrzymano do ok. miesiąca a teraz same wlewki mamy z Pentasy na okres 6 tygodni.
I jest poprawa, chyba ładnie się jeslitko goi bo krwi jest zdecydowanie mniej i i tak często :wc: nnie biega. Jeszcze bóle brzucha sie utrzymują, ale jestem dobrej myśli. :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: Piciu » 07 mar 2011, 14:06

Miałem podobnie ,lecz taki zestaw w moim przypadku się nie sprawdził.
Właściwie czopki a także corhydron nie zadziałały na mnie. Po corhydronie pojawiły się dodatkowo duże ilości śluzu, czego wcześniej nie miałem.
Pomógł mi natomiast zestaw wlewek ze Salofalku oraz Budenofalk rectal foam- czyli steryd w piance. Szału po nich nie nie było lecz przynajmniej przestałem krwawić z jelita.

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: niekat » 08 lut 2012, 09:35

My własnie wróciliśmy ze szpitala.Po stwierdzeniu sterydozalezności po odstawieniu Encortolonu okazało się, że podczas gdy z początkowych 50 cm jelita zajętego zmianami po sterydzie zostało 5 cm teraz (po dwóch tygodnaich od odstawienia) mamy znów 30cm. Oliwia tez miała jak Klaudia sigmoidoskopię i stąd te dane.Zapisano zestaw następujący:
rano wlewka z Solu-Medrolu 0,5g, w ciągu dnia leki jak brała czyli Azathioprine 50g, Asamax 500 i tam jakaś osłona do tego, a wieczorem czopek z Pentasy 1 g.Już po 3 wlewkach krew zaczęła zanikać.Mam wielka nadzieję, ze w końcu może to leczenie zadziała, bo dotychczas nie dość, ze Oli łapała wszystkie efekty uboczne sterydoterapii w zatrważających wielkościach to i tak w rezultacie nic nie pomogło.
Cieszę, ze że nie ma tez jakiś specjalnych oporów do aplikowania tych czopków czy wlewek bo tego przyznam sie szczerze bałam sie bardzo.
No i teraz kilka tygodni czekania na efekty a potem czy nic nie wraca....
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: maggie0278 » 08 lut 2012, 20:51

To dobrze, że taki duet działa. U mojej Klaudii same wlewki lub też same czopki albo jedno i drugie na raz nie pomogły.
Dopiero jak ponownie zgodziłam się na sterydy - bo też jest syerydozależna- wlewki mają sens bo leczą miejscowo. Strach będzie jak będziemy sterydy odstawiać bo zawsze cały sajgon wraca.....tak przynajmniej było zawsze.
No nic, zobaczymy, życzę szybkiej i długiej remisji Oliwce :)
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu i czopki z Pentasy równocześnie

Post autor: niekat » 09 lut 2012, 07:41

A ja życzę Klaudii żeby tym razem się udało. U nas tez to tak wygląda, że jak tylko kończymy czy nawet tylko zaczynamy zmniejszać dawkę leku w jakimś leczeniu następuje nawrót ostrego zaostrzenia i dziękuję. Wszystko na nic.To jak walka z wiatrakami.
No, ale trzeba być dobrej myśli :roll:
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”