Wlewki z hydrokortyzonu - pilnie prosze o pomoc

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
alla84
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 22 cze 2009, 23:00
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wlewki z hydrokortyzonu - pilnie prosze o pomoc

Post autor: alla84 » 01 mar 2011, 15:04

Witam,
właśnie mam zaostrzenie i po raz pierwszy dostałam wlewki z hydrokortyzonu. Problem w tym, że one były robione w aptece i dostałam je w buteleczkach... Jak mam sobie teraz zrobic wlewke :) ? Przelac do strzykawki, czy jak, bo nie mam pojecia, a musze wieczorkiem z nich skorzystac. Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu - pilnie prosze o pomoc

Post autor: ranka » 01 mar 2011, 15:24

ja nalewalam do strzykawki wlasnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
alla84
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 22 cze 2009, 23:00
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wlewki z hydrokortyzonu - pilnie prosze o pomoc

Post autor: alla84 » 01 mar 2011, 15:36

Dziękuje za pomoc. Poleciałam i kupiłam Eneme, wlasnie ja wyparzam :roll: Wyglada calkiem przyjaznie, hehe.
Pozdrawiam! :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”