Czopki a tabletki

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fryzjer
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2011, 09:34
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czopki a tabletki

Post autor: fryzjer » 27 sty 2011, 10:16

Hej,

Zdiagnozowano u mnie początki CU. Poszedłem na 1 wizytę do Bartnika żeby dowiedzieć się o chorobie czegoś od osoby kompetentnej. W sumie, uspokoił mnie. U mnie wygląda to na razie tak, że mam , jak on to określił, "nieznaczne" zapalenie na odcinku 3 cm od zwieraczy.

Teraz do meritum. Przepisał mi czopki, 2 rodzaje, do brania na zmianę przez najbliższe 2 miesiące.

1) Salofalk
2) Czopki robione w aptece, gdzie jak widzę głównym środkiem jest Hydrocortisonum 0,02 i coś jeszcze, czego nie mogę rozczytać:)

Po drugim dniu stosowania czopków ustąpiły mi wszystkie objawy, czyli w moim wypadku krew.

Pytałem profesora o tabletki. Stwierdził, że nie są mi potrzebne i czopki spokojnie wystarczą bo przy 3 cm jelita i tak lekkim obrazie nie mam co się obawiać raka. Dodatkowo stwierdził, że przy takim obrazie gdzie problem jest tylko z dolnym odcinkiem, czopki lepiej i szybciej zadziałają.

Jedna z szacownych użytkowniczek forum, która zresztą służy mi od początku dobrą radą, napisała mi wczoraj, że nie jest pewna co do takiego podejścia.

Jak to jest? Czopki wystarczą ? Czy nie ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czopki a tabletki

Post autor: Mamcia » 27 sty 2011, 12:56

I zapewne będziesz miał odstawiony hydrokortyzon, a na dłużej zostaniesz przy salofalku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czopki/Wlewki”