Budenofalk (pianka) - kilka pytań

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Budenofalk (pianka) - kilka pytań

Post autor: niekat » 20 mar 2012, 13:00

a te które stosuja piankę wiedza cos nt refundacji tego leku?warto składac w ogóle wniosek o refundacje w tym przypadku?

[ Dodano: 27-03-2012 ]
tytułem informacji dla następnych po mnie opisze jak to wygląda na dzień dzisiejszy: :wink:

Dostałam od lekarza wniosek i wydanie zgodny na import indywidualny oraz zaświadczenie z opisem dlaczego Oli potrzebuje tego leku. Z tym udałam się do pani konsultant wojewódzkiej ds pediatrii (prof. Teresa Jackowska - Szpital Bielański) po podpis i pieczątkę. Następny etap podróży to Ministerstwo Zdrowia gdzie złożyłam te dokumenty wraz z wnioskiem o refundacje i z-xerowaną książeczką ubezpieczeniową (oczywiście z aktualna pieczątką firmową).Ustaliłam to wcześniej telefonicznie i wiedziałam, że mogę przyjechać każdego dnia.W innym przypadku dałabym się odesłać portierowi, bo generalnie takowe wnioski przyjmują tylko we wtorki i czwartki w godz. 9.00 - 11.00. A tak poprosiłam o pokierowanie do kancelarii, gdzie czekała na mnie przemiła pani. Odebrała mi te papiery, napisała na karteczce nr tel pod które mam dzwonić pod koniec drugiego tygodnia od złożenia i dowiadywać się jak sprawa stoi.
No i czekam.Jak dostanę odpowiedź (pocztą przyślą dokumenty) mam zgłosić to lekarzowi prowadzącemu i ten dopiero wypisze receptę. Wtedy zamawiam lek w aptece i tylko czekam na dostawę.

Dzięki tej piance będziemy mogli odstawić niekomfortowe wlewki i utrzymać osiągnięty świeżo stan remisji:-) :brawo: :jupi:
Jeśli ktoś kiedyś będzie potrzebował bliższych informacji o całej procedurze służę pomocą :wink: :smile:
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Budenofalk (pianka) - kilka pytań

Post autor: greg008 » 03 lis 2012, 17:36

Witam, czy ktos na dzien dzisiejszy kupuje budenofalk pianke w niemczech na polska recepte oczywiscie na 100% odpolatnosci , lub udalo mu sie dostac refundacje i sprowadzic przez apteke budenofalk pianke? jakie sa koszty opkaowania w jednym i drugim przypadku ?
Z góry dziekuje za odpowiedz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czopki/Wlewki”