Budenofalk - długie stosowanie

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: domcia-d2 » 19 lis 2010, 16:05

Hej, mam pytanie jak jest u was, biorę Budenofalk 1 rok, jak biorę jest wszystko w porządku, jak przestaje brać znowu wracają bóle brzucha itd. Byłam w środę u lekarza i skierował mnie ponownie na kolonoskopię, bo nie wie co się tam dzieje i strasznie długo biorę Budenofalk. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii i czy mogę was poprosić o informację czy też tak mieliście. Aha lekarz powiedział, że byćmoze skieruje mnie na leczenie biologiczne, ale nie wie co się dzieje po 10 latach stosowania, więc trochę się boję, tymbardziej że chciałabym mieć dzieci. pzdr
Dominika

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: Natalka » 19 lis 2010, 18:00

domcia-d2 pisze:jak biorę jest wszystko w porządku, jak przestaje brać znowu wracają bóle brzucha
spójrz na ten wątek viewtopic.php?t=2018&highlight=sterydozale%BFno%B6%E6
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: Mamcia » 19 lis 2010, 19:54

A gdzie się leczysz??? Budenofalk - lek stosunkowo nowy i stąd brak jest twardych badań (czyli metanaliz), ale teoretycznie bezpieczny, bo ma niewiele działań niepożądanych w porównaniu ze sterydami działającymi ogólnie.
Gdyby chodziło o moje dziecko, to byłabym za przyjmowaniem budenofalku przewlekle w dawce minimalnej ( to może być 1 kapsułka, a może 2) niż wchodzenie w immunosupresję lub przewlekłe biologiczne.
To jest moje prywatne zdanie. Z drugiej strony biologiczne potrafi dać długą remisję i wtedy można pozostać bez leków.
Decyzja nie jest prosta i powinna być podjęta wspólnie z doświadczonym lekarzem, który znając pacjenta przebieg choroby wytłumaczy jakie są i przeciw.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: izo.sim » 27 sty 2011, 21:28

Mamcia pisze:Gdyby chodziło o moje dziecko, to byłabym za przyjmowaniem budenofalku przewlekle w dawce minimalnej ( to może być 1 kapsułka, a może 2) niż wchodzenie w immunosupresję lub przewlekłe biologiczne.
Mamciu dlaczego tak sądzisz? Mam przez to rozumieć, że przewlekłe stosowanie budenofalku jest bezpieczniejsze niż reszta?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: Mamcia » 28 sty 2011, 22:44

Moja brała przewlekle beż żadnych DN
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

gregtech

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: gregtech » 28 sty 2011, 23:38

Mamcia pisze:Moja brała przewlekle beż żadnych DN
Czyli nigdy nie brała leków immunosupresyjnych ?? A jak się teraz czuje ma remisje ???

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - długie stosowanie

Post autor: Mamcia » 29 sty 2011, 21:53

Brała wszystko co tylko można było. Napisałam tylko, że nie miała żadnych DN po długotrwałym braniu budesonidu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”