Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Post autor: Natuśka » 01 lip 2010, 16:40

Powiedzcie mi jedną rzecz: czy Budesonid istnieje w postaci tabletek?
Wczoraj byłam u lekarza i na recepcie. którą mi przepisał jest wyraźnie napisane: Budesonid z czego w aptekach mówią mi, że w tabletkach tego nie ma- jedynie aerozol... :neutral:
No i nie wiem w sumie co jest grane? Lekarz mi mówił o tabletkach...
Może mu chodziło o Entocort itp., ale nie wiem... A może moje apteki są nieco zacofane?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Post autor: CatAnn » 01 lip 2010, 18:40

Budesonid (czyli substancja czynna) występuje, o ile wiem, w dwóch preparatach - entocorcie i budenofalku - w kapsułkach.
Poza tym jest często spotykanym lekiem na astmy i inne takie - generalnie lek wziewny.
No i, o ile wiem, istnieje też budesonid w piance, ale w Polsce raczej niedostępny.
I to wszystko. Nie słyszałam, żeby istniały typowe tabletki, a jedynie kapsułki.

Lekarz często przepisuje mi na recepcie budesonid, a w aptece kupujemy normalnie entocort. Kiedy jeszcze entocort nie był refundowany, to zapisywał mi w ten sposób, dzięki czemu mogłam kupować budenofalk, który jest tańszy od entocortu. Gdyby zapisana została jedna nazwa (entocort lub budenofalk) to pozbawiono by jakby pacjenta wyboru... No a skoro teraz entocort jest na refundacji, to kupuję tylko entocort, a na recepcie napisany jest budesonid.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Post autor: Natuśka » 01 lip 2010, 21:48

CatAnn, dzięki :roll:

W jednej aptece próbowałam zasugerować właśnie Entocort, no bo ta subst. ale pani była wyraźnie oburzona i powiedziała, że ona musi mieć napisane entocort na recepcie i że w taki sposób jaki mam (budesonid) jej nie zrealizuje. :neutral:
A nie robili Ci problemów w aptece?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Post autor: CatAnn » 02 lip 2010, 17:11

Natuśka pisze:A nie robili Ci problemów w aptece?
Nie, nigdy nie było problemów z zakupem entocortu. Już od dłuższego czasu lekarz zawsze wpisuje mi "budesonid", ba, sam pyta co wolę na recepcie :) Może spróbuj w innej aptece...?
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Budesonid w tabletkach/kapsułkach?

Post autor: Natuśka » 02 lip 2010, 18:21

Dziś byłam w kilku aptekach: entocortu na stanie nie mieli, w hurtowniach też nie; dzwonili do producenta- również brak...
W sumie byłam w siedmiu punktach i tylko jedna apteka zgodziła się na ewentualne wydanie odpowiednika... :neutral: To już coś :wink:
Jutro wiszę na telefonie :razz:

CatAnn, dzięki wielkie raz jeszcze :roll:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Zablokowany

Wróć do „Lek Budesonid”