entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: entocort

Post autor: alate » 04 lut 2016, 09:19

Monika pisze:można wiedzieć po jakim czasie Ci tak spadło i z jakiej wartości do 7
To faktycznie może być też zaostrzenie.
Monika nigdy nie porównuj swoich wyników i objawów z innymi chorymi, każdy organizm jest inny, inaczej choruje, reaguje na leki. U mnie spadła w ciągu 3 dni z prawie 10, ale powtarzam, nie wzoruj się na nikim ! Ja wielu leków nie toleruję
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: entocort

Post autor: Mjk » 27 kwie 2016, 13:14

Czy można przestać brać Entocort, nie schodząc z dawki stopniowo? Biorę go w dawce 9mg dopiero od 6 dni, ale źle się czuję, nie wiem czy dotrwam z nim kolejne kilka tygodni do wizyty u lekarza. Przy dłuższym braniu to schodzi się o 3mg co miesiąc, ale po tych kilku dniach może jeszcze da radę po prostu przerwać?

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: entocort

Post autor: alate » 27 kwie 2016, 15:53

źle, tzn. co konkretnie Ci jest ? chwilowe pogorszenie samopoczucia nie zawsze związane jest z przyjmowaniem leków, tylko po prostu z chorobą...
Żadnych sterydów nie można odstawić z dnia na dzień ! Zwłaszcza, z dużej dawki. To grozi nagłym i znacznym zaostrzeniem. W ulotce każdego preparatu steroidowego powinno być to napisane, w niektórych nawet , że niesie to poważne konsekwencje dla zdrowia a nawet życia !
Mjk,
nie wolno samemu nigdy rezygnować z przyjmowania leków, zawsze konsultuj to z lekarzem
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: entocort

Post autor: Mjk » 27 kwie 2016, 17:14

No konkretniej to jeszcze bardziej nasilone biegunki i bóle brzucha, do tego jakieś ogólne rozwalenie - głowa mnie boli, chodzę jakiś taki półprzytomny. Nasila się to w ciągu dnia, wieczorami jest trochę lepiej. I tak w kółko. Też nie wiem czy to od tego, ale zaczęło się jakieś 3-4 dni temu i coś nie chce przestać. Wiem, że ogólnie sterydów się nie odstawia tak z dnia na dzień, myślałem że może po zaledwie kilku dniach stosowania jeszcze jednak można. Tak jak przy Encortonie wg. ulotki był ten okres tygodnia czy dwóch, gdzie można było w miarę bezpiecznie odstawić, bez konieczności stopniowego zmniejszania dawki. Nie wiem jak tutaj, dlatego pytam...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: entocort

Post autor: Mamcia » 27 kwie 2016, 19:56

Jeśli bierze się krótko (poniżej 10-14 dni), nawet sterydy o działaniu ogólnym to można odstawić, gdyż nie jest to okres w którym dochodzi do supresji kory nadnerczy. Przy budesonidzie dojelitowym (Entocort) jest zalecenie schodzenia z dawki, ale np ta sama substancja Cortiment ma tylko dawkę 9 mg trudno więc schodzić z dawki inaczej niż np co drugi dzień.
Budesonid o wiele rzadziej ma działania niepożądane i w zasadzie nie powoduje supresji kory nadnerczy.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 20:56 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: entocort

Post autor: Mjk » 27 kwie 2016, 21:34

Ok, dzięki serdeczne za odpowiedź. Czyli mam jeszcze kilka dni w rezerwie na ewentualne odstawienie, ale zobaczę jak się będę czuł, może się unormuje i jakoś przetrwam :wink:

TomS
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: entocort

Post autor: TomS » 28 wrz 2016, 12:54

Witam,
mam problem ze dostępnością Entocortu (budezonid), kapsułki 3mg o przedłużonym uwalnianiu.
Dwa tygodnie temu obdzwoniłem kilkanaście aptek w Warszawie. Potrzebuję 3ch opakowań, bo jeśli rozpocznę leczenie to nie mogę go przerwać. Nigdzie nie mieli (mieli pojedyńcze sztuki) i hurtownie też nie miały.

Wygooglałem, że od 25 czerwca zmienił się dystrybutor (zamiast AstraZeneca teraz jest nim Tillotts, który nawet jeszcze nie ma biura w Polsce).
Z kolei Tillotts oświacza, że dystrybucją leku w Polsce zajmuje sie hurtownia NEUCA S.A.

Moja apteka kilkakrotnie w ciągu ostatnich 2ch tygodni dzwoniła do tej hurtowni i wciąż słyszy odpowiedź, że nie mają leku i nie wiedzą, kiedy dostaną.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mam zaostrzenie w okolicy krętniczo-kątniczej i chciałbym jak najszybciej rozpocząć leczenie entocortem. Z tego co sprawdziłem, nie ma zamienników tego leku w tej postaci.

pozdrawiam wszystkich
T.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: entocort

Post autor: obyty.z.cu » 28 wrz 2016, 15:34

„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: entocort

Post autor: Mamcia » 28 wrz 2016, 19:54

O tym nie wiedziałam. Monitujcie Ministerstwo, bo to oni są odpowiedzialni za dostępność leków. Oczywiście w tym zakresie w jakim są odpowiedzialni za cokolwiek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: entocort

Post autor: palula88 » 29 wrz 2016, 18:12

Ja tez mam problem z entocortem i imuranem w obu przypadkach jestem w trakcie ich stosowania.. i co teraz.. paranoja jakas..
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: entocort

Post autor: Mamcia » 30 wrz 2016, 21:10

Pisałam wielokrotnie co zrobić w takiej sytuacji. Na podstawie forum, czy FB nie możemy zadziałać - Wy możecie. Nam potrzebne są konkrety.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fiona

Re: entocort

Post autor: fiona » 30 wrz 2016, 22:15

też miałam problem aby zdobyć entcort.
W aptekach pozostały tylko pojedyncze opakowania (to było jakoś w połowie września). Mi udało się zdobyć, ale mam tylko na jakiś czas lek i to nie na długi.
Nawet pisałam do Mamci wiadomość, chyba nie dotarła.
Mamcia czy mogłabyś przypomnieć, gdzie należy to zgłosić. Nie orientuje się w tym, próbowałam znaleźć jakieś informacje na forum w tym wątku, ale mi się nie udało.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: entocort

Post autor: palula88 » 01 paź 2016, 16:17

Tez chetnie sie dowiem :neutral:
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: entocort

Post autor: Mamcia » 01 paź 2016, 22:04

Pisałam do Ministerstwa. Czy naprawdę mam po raz kolejny wrzucać link. http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecz ... aki-lekow/
Macie więcej czasu niż ja i proszę nie nadużywajcie mojej cierpliwości, do wystarcz wrzucić w opcję szukaj w przeglądarce.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: entocort

Post autor: Jacekx » 02 paź 2016, 22:58

Ciekawy link Mamcia dziękuje za niego... i zapewne będę z niego korzystał

ale... dlaczego ostatnie info od MZ o brakach leków pod tym linkiem pochodzi aż z 16.10.2015?

Czyżby obecnie nie występuje problem braku leków w hurtowniach leków RP ?

Jak mi wiadomo to występuje nadal problem braku leków w hurtowniach i w roku 2016 ( moja wiedza pochodzi od aptekarzy z Trójmiasta )
- problem z lekami chyba dość podstawowymi jak np. :

a) Clexane
i to różne dawki
np. jak mi obecnie wiadomo: z 20 mg, 40 mg, 60 mg, 80 mg

b) Salofalk czopki 1g

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”