entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TomS
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: entocort

Post autor: TomS » 04 paź 2016, 12:48

Skontaktowałem się z ministerstwem zdrowia mailem na stronie z brakami leków. Oddzwoniła miła pani, mówiąc, ze się zajmie. Dziś zadzwoniłem do niej i powiedziała, że Entocort już jest w niektórych aptekach, bo "coś" się odblokowało w Neuce. Zobaczymy, poprosiłem aptekę o zamówienie dla mnie 3ch opakowań. Dam znać.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: entocort

Post autor: biedronka24 » 06 paź 2016, 22:46

Nadal jest problem z Entocortem.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Agnieszka103
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2015, 15:21
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Re: entocort

Post autor: Agnieszka103 » 07 paź 2016, 13:49

Entocort zażywam od kilku miesięcy. Pod koniec września poprosiłam lekarza o receptę na Merkaptopurynę, która już mi się kończyła, a lekarz zapytał czy potrzebuję również na Entocort. Stwierdziłam, że sterydy jeszcze mi się nie kończą ale w sumie za jednym razem wykupię Merkaptopurynę i Entocort, żeby później specjalnie nie chodzić po receptę. Okazało się to bardzo dobrą decyzją bo dzięki temu mam więcej czasu na "poszukiwanie" leku, którego nigdzie nie ma. Kilkanaście odwiedzonych i obdzwonionych aptek i hurtowni - Entocortu brak i nie wiadomo kiedy będzie. SZOK
W ogóle nie brałam pod uwagę, że taka sytuacja może się zdarzyć.

Agnieszka103
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 18 sie 2015, 15:21
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Re: entocort

Post autor: Agnieszka103 » 07 paź 2016, 13:59

Również wysłałam zapytanie do Ministerstwa. Entocort, który posiadam wystarczy mi do 18.10

TomS
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: entocort

Post autor: TomS » 12 paź 2016, 14:47

Moja lokalna apteka w sobotę zamówiła 1 opakowanie (w hurtowni więcej nie było), a dziś przyjechało kolejne opakowanie z hurtowni i 1 opakowanie z przesunięcia z innej apteki. W ten sposób, po miesiącu wydzwaniania i chodzenia po aptekach udało mi się zdobyć 3 opakowania, których potrzebowałem.

Czyli - lek już jest w sprzedaży, ale w hurtowni bardzo limitują dystrybucję do aptek (pewnie dlatego, że jest dużo zamówień, skoro przez ponad miesiąc nigdzie go nie można było dostać).

cart00n
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:28
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: entocort

Post autor: cart00n » 13 paź 2016, 20:32

mogę poratować, mam resztkę na oko pół opakowania, z datą 10-2016
Diagnoza: Grudzień 2012

Leczenie: Azathioprine 100mg , Pentasa; 3x1g,

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: entocort

Post autor: palula88 » 15 paź 2016, 18:55

U mnie dalej cisza.. a zostalo mi moze cos kolo 30 kapsulek :smutny:
Recepte zostawilam w aptece bo musialam wybrac imuran i czekam na telefon ale chyba sie nie doczekam..
Imuran 100mg

Magda2207
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2017, 07:18
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: entocort

Post autor: Magda2207 » 06 kwie 2017, 10:41

Czy komuś po entocorcie dokuczały zaparcia?

bananek14rks
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2017, 21:20
Choroba: CD
województwo: śląskie

Entocort - jak długo trzeba brać?

Post autor: bananek14rks » 28 maja 2017, 21:22

Witam, choruję na Crohna od ponad roku i biorę jakiś czas już steryd Entocort, zażywam po 3 tabletki dziennie, efektem ubocznym jest trądzik na twarzy który mnie nie opuści dopóki nie odstawie sterydów. Stąd moje pytanie, kiedy można schodzić z dawki sterydów do niższej lub kiedy można je całkowicie odstawić? CRP u mnie wynosi około 50 (było 40 ale nie wiadomo jakim cudem wzrosło) Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Entocort - jak długo trzeba brać?

Post autor: alate » 28 maja 2017, 21:34

skoro CRP wzrasta, tzn, ze masz wciąż aktywny stan zapalny, choć nie jest to głównym wyznacznikiem. Nigdy sam nie ostawiaj czegokolwiek, zawsze pytaj lekarza. Mówi się, ze typowe leczenie dużą dawką steroidów( tylko dawka powyżej 20 mg ma działanie immunosupresyjne) trwa ok 3 m-cy, ale nie jest to sztywno przestrzegana zasada
Crohn ? Z tym da się żyć !

bananek14rks
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2017, 21:20
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: entocort

Post autor: bananek14rks » 29 maja 2017, 10:23

Tzn ja biorę 3 tabletki dziennie łącznie 9mg od dłuższego czasu, czyli dopóki CRP nie spadnie do minimum 1-5 to nie mogę ich odstawić? Pozdrawiam

21mw108
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2017, 12:53
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: podkarpackie

Re: Morfologia podwyższone parametry- proszę o pomoc

Post autor: 21mw108 » 11 paź 2017, 19:59

Dwa tygodnie temu byłam u lekarza do ktorego chodzę od początku z bólami w prawym dole biodrowym w okolicy wyrostka lekarz przepisał mi pentase granulat dwa razy dziennie saszetke i entocort 3x1 tabletka. Ciężko bylo mi znaleźć entocort dziś jest 12 dzień zażywania i jestem bardzo osłabiona bolą mnie mięśnie rece nogi plecy tak jakbym byla mocno przeziębiona dreszcze ale temperatura jest w normie. Czy tak może byc ? Czy to minie czy musze to odstawić. Bylam u lekarza prywatnie bo na wizyte na fundusz mam wyznaczoną na kwiecień przyszlego roku.. mowil ze moge sobie skontrolować morfologie po dwoch tygodniach..

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: entocort

Post autor: Baby » 11 lis 2017, 20:24

Nie odstawiaj sama sterydu bo możesz narobić wiele złego. Na początku stosowania sterydów może być pogorszenie samopoczucia ale bądź cierpliwa. Możesz zrobić badania kontrolne i iść do gastrologa - może zmieni ci na inny steryd.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: entocort

Post autor: KrzysztofSK » 17 wrz 2018, 21:07

Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie recepty na ten lek, niż pójście do własnego Gastro ?
Nie jestem w stanie obecnie zdobyć od mojego gastrologa recepty. Lek kończy mi się za 10 dni. Mam skierowanie do gastro na nfz, ale terminy są za 2-3 miesiące. Średnio mi się uśmiecha wydawać 150 zł za prywatną wizytę do innego lekarza po to tylko żeby zdobyć jedną receptę. Jestem z Poznania.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: entocort

Post autor: S_Gosia » 17 wrz 2018, 21:14

a rodzinny? Powinien przepisać
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”