Budenofalk

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Budenofalk

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 00:01

a cena Budenofalku dla CU ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

brq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: waw

Re: Budenofalk

Post autor: brq » 09 cze 2015, 00:46

kartonik - 399 zl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Budenofalk

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 10:06

no tak,niestety ,lek który mógłby mi pomóc jest cholernie drogi i jeszcze nie do kupienia. :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

brq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: waw

Re: Budenofalk

Post autor: brq » 09 cze 2015, 13:04

o, dzisiaj dostalam info ze sciagneli drugi potrzebny kartonik - tym razem jednak juz w cenie 435zl :D

takze oni tam sa w stanie sciagnac lek w przeciagu ok tygodnia, ale ponoc cena nie jest i nie bedzie stala.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Budenofalk

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 15:26

no to ja pozostanę na czopkach z hydrokoryzonem i Salofalku 1 g..
ale ja mam już tylko kikut.
Za taką kasę to odpadam.Muszę kupić nowe okulary za tyle :smutny:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_13ece955

Re: Budenofalk

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 cze 2015, 18:24

cena jest kosmiczna :shock:

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Posty: 247
Rejestracja: 07 sie 2013, 19:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk

Post autor: emalkadream » 09 cze 2015, 21:13

Potwierdzam też jest problem z dostępnością. Ja wziełam ten przedostatni kartonik z apteki koło MSWiA jakiś tydzień temu :-) cena 399.00

Może teraz uda się odstawić metypred.
Lekarka zaleciła brać na zmianę wlewkę z salofalku z porcja pianki na noc.Ale ja nie mam mega zaostrzenia, nie mogę tylko odstawić metypredu. Teraz jestem na 1mg.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...
____________________________________

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

brq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: waw

Re: Budenofalk

Post autor: brq » 10 cze 2015, 20:41

jezeli chodzi o cene to coz... nie mialam wielkiego wyboru - w zasadzie jedyna opcja, poniewaz trzeba bylo u mnie odstawic wszelka immunosupresje i raczej nie bedzie juz wiecej grana.

ale szczerze mnie dziwi brak Budenofalku na liscie lekow refundowanych - przeciez w zasadzie nie jest duzo drozszy niz np. Salofalk we wlewkach przed refundacja, a w sumie duzo bardziej kluczowy jako lek "awaryjny" i - przede wszystkim! - w pewnej ilosci przypadkow pozwalajacy uniknac (kosztownej dla podatnika) hospitalizacji..

ale coz, nie zebym posadzala liste lekow refundowanych i ogolnie Fundusz o jakakolwiek wieksza logike..
tak tylko sie zale, podpisujac sie pod Waszymi opiniami odnosnie tej "malo atrakcyjnej" ceny...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 11 cze 2015, 21:04

Tylko o refundację stara się firma, a Falk i jego przedstawiciel w Polsce nie są chętni, bo to wiąże się z kosztami, a efekt niepewny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

brq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: waw

Re: Budenofalk

Post autor: brq » 11 cze 2015, 23:26

hm, a gdzie mozna sie dowiedziec wiecej na temat tej procedury - tak zeby moc sie blizej zorientowac w czym lezy problem..?
"niepewny efekt" oznacza za malo ewentualnych zainteresowanych lekiem?

i - jak rozumiem - Falk to ten sam Falk co robi wszystkie odmiany Salofalku?

dziekuje za info :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 13 cze 2015, 21:10

Ten sam. I robi bunefolak dojelitowy, który refinansowany nie jest, a jest entocort.
Co do tego jak wygląda ten chory proces, który teoretycznie ma nas leczyć to ustawy i rozporządzenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

brq
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2015, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: waw

Re: Budenofalk

Post autor: brq » 19 cze 2015, 00:00

och, brniecie przez ustawy - ależ będzie fajnie ;)
(szczególnie atrakcyjny jest ten jasny i przejrzysty język ustaw itp ;) )
no ale będę dzielna - postaram się przebrnąć i do edukować.

myślałam jednak ze może istnieje jakieś oświadczenie firmy dlaczego nie będą się ubiegać, ze gdzieś jest ich stanowisko określone czy coś w tym rodzaju..
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 22:46 przez brq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Budenofalk

Post autor: obyty.z.cu » 19 cze 2015, 13:36

brq pisze:oswiadczenie firmy dlaczego nie beda sie ubiegac, ze gdzies jest ich stanowisko okreslone czy cos w tym rodzaju..
powód jest pewnie jeden jak zawsze,kasa,większy zysk jest na zachodzie niż u nas.Pewnie też zapotrzebowanie za małe...pomijając fakt,że Min.Zdr. nie jest zainteresowane nowymi lekami,wolą generyki,bo tańsze.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 19 cze 2015, 20:12

Tłumaczyłam jak powstaje cena leku dla pacjenta, jakie są zasady rejestracji i refundacji. Gdzie mogę to mówię co jest chore w systemie nie w nas. A skoro ani konsultant krajowy, ani towarzystwo naukowe na podstawie badań i rekomendacji np, europejskich nie może wystąpić o refundację to jesteśmy skazani na firmę, która albo zobaczy w tym swój interes lub nie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: eliszka » 13 sie 2015, 21:33

obyty.z.cu pisze:no tak,niestety ,lek który mógłby mi pomóc jest cholernie drogi i jeszcze nie do kupienia.
Mi udało się kupić budenofalk w piance. Poprosiłam panią w aptece i specjalnie dla mnie zamówiła. Trochę poszarpało to moją kieszeń..Niestety nawet zużyte przeze mnie 3 opakowania nie pomogły. Okazuje się, że nie zawsze to, co drogie jest skuteczne, ale wiem, że przynajmniej spróbowałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”