Budenofalk

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2011, 21:10

Nie wiem, kto opiniuje leki na import indywidualny. Może konsultant wojewódzki???
To trzeba sprawdzić w przepisach NFZ. Receptę może wypisać każdy i można pełnopłatną kupić w Niemczech.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Budenofalk

Post autor: gabriella » 07 wrz 2011, 21:52

Dziękuję za odpowiedź :)

Justynka
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:34
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Justynka » 08 wrz 2011, 01:00

Przy następnej wizycie tutaj zapytam o Budenofalk w piance, ile kosztuje i w ogóle. Być może oni wiedzą tutaj więcej...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: maggie0278 » 08 wrz 2011, 13:04

Mamcia pisze:Receptę może wypisać każdy i można pełnopłatną kupić w Niemczech.
tak też właśnie zrobiliśmy i my. A w zasadzie kupiła nam ten lek żona zaranina bo kupowała również dla swego Piotrusia. Koszt miesięcznej kuracji to 200 euro, w Niemieckiej aptece kupiła na polską receptę, ale tak jak pisze Mamcia - pełnopłatnie.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Budenofalk

Post autor: gabriella » 08 wrz 2011, 20:53

A jak się załatwia w Polsce, to jest duża zniżka? orientujecie się może? :)

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: niekat » 20 mar 2012, 09:36

Ja własnie jestem na etapie przygotowań do załatwiania Budenofalku dla Oliwii.Mam wniosek i zaświadczeni wystawione przez szpital i mam z tym iśc najpierw do konsultanta krajowego, a potem do ministerstwa zdrowia o zgode na import.Skądinąd (bo nie od lekarza :neutral: ) dowiedziałam sie, ze równoczesnie moge złozyć wniosek o refundacje tego leku.Nie wiem ile teraz kosztuje.Jak sie zorientuję i uznam, że to za drogo dla mnei to złoże ten wniosek.Jak sie nie zgodzą na refundacje to zapłace i zapłaczę.trudno.Kuracja ma trwac 2 miesiące....
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 20 mar 2012, 10:35

Rozumiem, że chodzi o piankę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: niekat » 20 mar 2012, 11:11

oczywiście (nie sprecyzowała - przepraszam :smutny: )
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

madeleine
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:06
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk

Post autor: madeleine » 12 lip 2012, 12:23

Jeśli ktoś potrzebuje pilnie Budenofalku RECTAL FOAM to mam do odsprzedania jedno całe opakowanie (kuracja na 14 dni - mi bardzo pomogła poprzednio). Kupiłam w aptece w Niemczech podwójne opakowanie na receptę, którą wydała mi pani dr Stępień z MSWiA, ale zużyłam tylko jedno bo teraz biorę leki, których nie można z Budenofalkiem łączyć.
Termin ważności do końca sierpnia 2012, dlatego sprzedam po niższej cenie niż kupiłam, oczywiście mogę załączyć paragon (wiadomość na priv).

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Budenofalk - Instrukcja obsługi

Post autor: maggie0278 » 05 kwie 2013, 20:25

Tak sobie pomyślałam, że zamieszczę w tym wątku instrukcję stosowania pianki bo właśnie Cini ją na FB pisałam a wcześniej na PW innym osobom.

To stwierdziłam, że napiszę ją dla ogółu by mogła służyć rzeszom :wink:

Podawanie pianki :

1. Umieścić palec wskazujący na kopule pompki i obrócić zbiornik z aerozolem dnem do góry. Zbiornik będzie funkcjonował prawidłowo wyłącznie wtedy, gdy będzie trzymany z kopułą pompki skierowaną do dołu, w pozycji jak najbardziej zbliżonej do pionowej.

2. Jednorazowy aplikator umieścić na końcu pompki, wsunąć go do odbytnicy najdalej jak jest to możliwe bez uczucia dyskomfortu.
najprostszym sposobem zastosowania leku Budenofalk jest postawienie jednej stopy na podłodze i oparcie drugiej stopy wyżej , na twardej powierzchni , np. krześle, stołku.
W celu podania dawki leku należy Budenofalk wcisnąć jednokrotnie, do końca kopułę pompki i bardzo wolno ją zwolnić. Aplikator należy trzymać w tej samej pozycji przez 10-15 sekund przed wycofaniem go z odbytnicy, ponieważ pianka ciągle zwiększa swoją objętość i może wyciekać z aplikatora.

3. Po zastosowaniu pianki, wyjąć aplikator i usunąć go z odpadami domowymi, z użyciem załączonej torebki plastikowej.
Do następnego podania zastosować nowy aplikator. Aby zapobiec przypadkowemu wypłynięciu pianki ze zbiornika z aerozolem pomiędzy kolejnymi podaniami, należy obrócić kopułę pompki tak, aby półkoliste wycięcie znalazło się po przeciwnej stronie niż dysza.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Cinimini » 06 kwie 2013, 08:52

maggie0278, bardzo dziękuję.
Jestem po pierwszej aplikacji i jeśli chodzi o komfort, higienę i właśnie sposób podania to jestem zachwycona. To przygnębiające, ile zachodu trzeba, aby zdobyć te lek. Ja już mam zgodę od konsultanta, czekam tylko na druk RMUA z kadr i puszczam papiery dalej do Ministerstwa - ciekawe jaka decyzja będzie...
Czy ten adres jest właściwy?
Ministerstwa Zdrowia;
Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej
Ministerstwo Zdrowia
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa

Czy z Ministerstwa dostanę też od razu zgodę na refundację, czy w tej spr. muszę składać papiery jeszcze gdzieś indziej? Gdzieś czytała, że w spr. refundacji należ zgłosić się z podaniem do NFZ, czy tak?
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Budenofalk

Post autor: greg008 » 13 maja 2013, 17:09

Jestem wściekły:/, kilka miesiecy papierologi,kser, listów , telefonów i właśnie dostałem odpowiedz z ministerstwa zdrowia na moja prośbe o sprowadzenie i refundacje budenofalk pianka ze lek jest dostepny w obrocie w polsce od 2010 a numer dopuszczenia to 17190, wiec wychodzi z tego ze nici ze sprowadzenia i z refundacji bo jest 100% odpłatności :/

Awatar użytkownika
Lena
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2006, 21:25
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: że

Re: Budenofalk

Post autor: Lena » 14 maja 2013, 18:31

nie wierze.. :(
ja nadal czekam na tel od nich
zgode juz mam, ale maja dac znac, kiedy przyjechac po te na pismie

w jakiej formie Ci odpowiedzieli i co dokladnie napisali - napisz, prosze

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Cinimini » 21 maja 2013, 14:45

Udało mi się dodzwonić do MZ. Otóż zgodę dostałam, ale w międzyczasie okazało się, że lek już jest dostępny w kraju i zgodę cofnięto. A dokładnie od 27/04 jest on dopuszczony do sprzedaży w Polsce-bez refundacji. Co najlepsze, nikt mnie o tym nie powiadomił i tak mogłam sobie czekać w nieskończoność....
Ręce opadają ....
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Lena
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2006, 21:25
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: że

Re: Budenofalk

Post autor: Lena » 21 maja 2013, 15:06

Macie rację.. Też dzwoniłam. Jestem załamana, od 1,5 miesiąca czekam na zgodę na piśmie na lek, nikt nie raczył mnie powiadomić, że jej nie dostanę. Opadły mi ręce i nie wiem, co robić. Teraz jestem na sterydzie, wlewkach i Asamaxie. Popłakałam się ze złości i bezradności, mam dość tego kraju, płacenia :cenzura: skladek i chorowania tutaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”