Budenofalk

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ata
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 06 wrz 2005, 07:07
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Ata » 08 lis 2005, 11:47

to straszne ....!!! moze jakos sprowadzic te leki z zagranicy tylko jak? najgorsza jest do zdobycia recepta tam

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

BUdenofalk

Post autor: Aga » 08 lis 2005, 19:27

Hej jolu czytam Twój post o cenie Budenofalku i jestem bardzo zdumiona bo ja kupowałam ten lek 5 listopada we Włocławku i zapłacilam 640zl!! wogole lekarz przepisal mi dwa opakowania ale wzielam jedno no bo koszty sa powalajace a nie wiem czy beda jakies efekty jestem tez zalamana ,a mozesz napisac gdzie kupilas ten lek tzn w jakim miescie?
Dziekuje bardzo z gory

Sled
Początkujący ✽✽
Posty: 213
Rejestracja: 19 kwie 2004, 09:16
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Sled » 12 lis 2005, 19:54

Ja miałem tyle szcześcia, że dostałem po wyjsciu ze szpitala dwa opakowania gratis. Z ciekawości sprawdziłem wtedy cenę tego leku i też się zdziwiłem.
:::: The future is now...

Edyta

Re: Budenofalk

Post autor: Edyta » 15 lis 2005, 15:42

Leczę się od dwóch lat na CU, próbuję różne specyfiki typu salofalk, pentaza, salasopiryn, asamax, encorton, metypred, entocort, ale po raz pierwszy słyszę o budenofalku. Co to za lek? z jakiej grupy (mesalazyny czy rodzaj sterydu) Jeżeli jest skuteczny, to proszę o bliższe informacje (kiedy i jak się go stosuje, w jakim odcinku jalit jest najbardziej skuteczny?)

Pozdro Edyta

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 15 lis 2005, 19:37

Budenofalk tak jak Entocort ma za substancję czynną budesonid (steryd o działaniu miejscowym). Uwalnia się w końcowym odcinku jelita cienkiego i w początkowym odcinku jelita grubego (wstępnica). Nie jest to lek na CU, tylko na CD.
Mamcia

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Shima » 15 lis 2005, 19:59

Jolu-za ile tabletek pentasy tyle zaplacilas?Wydaje mi sie ze u mnie jest tansza.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Shima » 16 lis 2005, 22:54

Jolu!!teraz juz jestem pewna.Ostatnio za 100tabl.Pentasy placilam ok120zl.Jak wyglada u Ciebie cena za cale opakowanie??Pozdrawiam.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 17 lis 2005, 21:01

Penatsa w tabletkach naCD e wlewkach na CU. Budenofalk i Entocort na CD. Takie sa zalecenia w literaturze. Czy Olka zmieniła klinikę. Zadzwońto pogadamy. Pozdrawiam
Mamcia

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 21 lis 2005, 19:46

Czy po zmianie szpitala miał pobierane wycinki, robione kolonko, USG, pasaż. Jak pamiętasz od dawna miałam przeczucie, że to CD. Z ciekawości napisz jaka w tej chwili jest diagnoza.
pozdrawiam
Mamcia

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

budenofalk

Post autor: Aga » 22 lis 2005, 20:18

Mamcia pisze:Budenofalk tak jak Entocort ma za substancję czynną budesonid (steryd o działaniu miejscowym). Uwalnia się w końcowym odcinku jelita cienkiego i w początkowym odcinku jelita grubego (wstępnica). Nie jest to lek na CU, tylko na CD.
Mamcia
Budenofalk zawiera Budezonid jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym.
Stosowany w chorobie Crohna i Cu i działa na jelito kręte lub okrężnicę wstępującą. Jednak tak jak to sterydy działaja tylko miejscowo w jelicie więc nie działa na objawy pozajelitowe. Oczywiście nie jest refundowany więc bardzo drogi .
Ale co ciekaweprzepisał mi to lekarz który mnie zdiagnozował bo stwierdził że to działa na to miejsce które ja własnie mam zaatakowane (choruje na CD) a w Bydgoszczy stwierdzili że nie leczą tym bo za drogi poza tym ze nie ma znaczenia jaki to steryd bo one wszystkie działają na jelita tyle tylko że Budenofalk ma mniejsze z tych wszystkich sterydów skutki uboczne . A wiadomo że skutki uboczne sa dosyc powazne no ale oni chyba wiedzą co robią i p.dr. z kliniki powiedziała że mi zmieni na tańszy a o takim samym działaniu .
Ja teraz mam obawy czy inne nie spowoduja u mnie jakis skutkow ubocznych

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Mamcia » 23 lis 2005, 09:35

Do Agi
poza budesonidem z tego co wiem nie ma innych miejscowych. Jeszcz raz piszę, że nie jest to lek na CU, bo nie dziala tam, gdzie najczesciej są zmiany czyli w odbytnicy i zstępnicy.
A sterydy ogólne działają nie tylko na jelito, ale na cały organizm i maja duzo wiecej dzialan ubocznych. W twoim tekście jest pomieszanie prawdy z nieprawdą. O tych lekach jest zarowno na forum jak i na stronach.
Mamcia

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Aga » 23 lis 2005, 14:19

Mamcia faktycznie niepotrzebnie napisałam że budenofalk jest na CU bo nie jest ,nie ma wspomniane o tym w ulotce ale wlasnie z forum wiem ze ludzie z CU to biora . Wiem jedno ze na CD jest na pewno a czy dziala czy nie to juz inna sprawa .Dziala na miejscowy odcinek jelita o czym wczesniej pisalam ale przeciez wiadomo ze skutki uboczne sa znaczne i w calym organizmie, tego nie neguje zupelnie.
A pisząc o tym że B nie działa na objawy pozajelitowe miałam na mysli to że jeśli ktoś ma CD to nie jest celowe stosowanie Budenofalku jeżeli choroba obejmuje górny odcinek pokarmowy
Więc nie ma tutaj żadnej nieprawdy :)
Pozdrawiam

pysiaczek

Cena:/

Post autor: pysiaczek » 24 lis 2005, 19:09

Witam Wszystkich.
Ja w tej chwili biorę Budenofalk 1x3; Imuran 1x2;Salofalk3x2
Cena to przeszło 600zł.
Jak wychodzę z apteki to mam stan przedzawałowy :|

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Budenofalk

Post autor: Aga » 24 lis 2005, 21:00

No to tak jak ja dlatego zachęcam wszystkich do włączenia się w akcję zbierania podpisów add. refundacji leków :)
Im więcej ich zbieżemy tym większe prawdopodobieństwo że leki będą tańsze!

Anulka
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2005, 20:25
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Tychy

Re: Budenofalk

Post autor: Anulka » 04 sty 2006, 20:03

W aptece przy Klinice w Katowicach Ligocie cena budenofalku 100 szt wynosi 480 zl, a Salofalku 28 zl, natomiast Pentasa 125 zl (w Tychach)
pozdrawiam Anulka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”