program lekowy - Budenosoid

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: program lekowy - Budenosoid

Post autor: misiek1 » 25 sty 2008, 11:19

kroballo pisze:Czy ktoś z Was otrzymuje już Budenofalk albo Entocort w ramach programu?

W mojej klinice wciąż nic nie wiadomo. Mam zadzwonić za tydzień, może już będą wiedzieć. :evil: Wydaje mi się, że ktoś z Was pisał jeszcze w ubiegłym roku, że już jest zakwalifikowany... Nie rozumiem skąd te różnice.
Ja dostaje Entocort juz od 20 grudnia w szpitalu MSWiA w Warszawie, dzisiaj odebralem drugie opakowanie.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: program lekowy - Budenosoid

Post autor: Kasia22 » 23 lis 2008, 21:59

A ja dostawałam w MSWiA od stycznia do lipca chyba, a pozniej powiedzieli, ze mam sobie dokonczyc leczenie we wlasnym zakresie, bo nie ma pieniedzy. I musiałam kupic sobie sama lek. I to zawsze jest tak, ze zaczna a pozniej radz sobie człowieku sam. Do tego w ogole mi nie pomogło. Lepiej nie brac niczego :)

Zablokowany

Wróć do „Lek Budesonid”