Odstawianie ENTOCORTu

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
3dfx
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:06
Choroba: CD
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: 3dfx » 18 paź 2007, 17:44

Stosowal ktos? Jak zejsc? Wiem, ze stopniowo ale nie wiem jak dokladnie czy dalej 9mg ale co 2 dni, czy 6mg i pozniej 3mg hm? Prosze o info.

Prosze mi tylko nie mowic, ze trzeba z tym isc do lekarza bo moi miejscowi szarlatani nie umieja nawet wymowic ENTOCORT Od 2 dni biore 6mg i planowalem za jakies 3tyg zaczac 3mg.

-Ania- edit:
Bardzo proszę nie pisać swoich postów jeden po drugim.

Każdy swój post możesz zedytować, rób to jeżeli chesz coś dodać do wiadomości, która została wysłana na forum wcześniej, ważne jest aby nie pisać pod sobą kilku wiadomości, forum jest wtedy czytelniejsze i bardziej klarowne.

W celu edycji postu udaj się do okienka, w którym widnieje napisana prze Ciebie wcześniej wiadomość , w prawym górnym rogu widnieje napis edytuj – kliknij go. Wyświetli Ci się twoja wiadomość, do której możesz teraz coś dopisać.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez 3dfx, łącznie zmieniany 1 raz.
ZDEPTAJMY BEZECNE!

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: -Ania- » 18 paź 2007, 18:12

zwykle lekarze gastroenterolodzy obeznani z tematem mówią, zeby odstawiac:
3 mg co 10 dni

w razie nawrotów dolegliwości, bolów etc wraca się do poprzedniej dawki i czeka az dolegliwości ustąpią i powtarza sie czynności (odstawianie) az do skutku.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: Mamcia » 18 paź 2007, 22:31

Aniu tak jest przy encortonie. Entocort (budesonid) my odstawiłayśmy po 3 mg co miesiąc po badaniach laboratoryjnych(CRP, OB, płytki)
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kapitan
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 25 lip 2007, 21:04
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: kapitan » 18 paź 2007, 22:41

A dlaczego jest tak,że encorton trzeba odstawiać tak długo? tz. 3mg, co miesiąc nie można zejść szybciej np. 3mg. Na tydzień

kapitan
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 25 lip 2007, 21:04
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: kapitan » 18 paź 2007, 23:04

a bo te nazwy takie podobne :roll: lekarzem nie jestem więc pomylić się chyba moge :wink: NTG ale jak już zaczołem to chodzi mi o encorton

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: Marky » 18 paź 2007, 23:53

3dfx mam pytanko:
Jak długo "wciągasz" Entocort (Budesonid)? I dlaczego chcesz z niego zejść ?

Wiem, że to lekarstwo jest francowacie drogie bo sam na nim jadę od półtora roku. Ale z tego co mi przedstawiali mędrcy świata - lekarzowie to Entocort jest również wskazany przy utrzymaniu reemisji i to w dawce 9 mg.
Chyba, że równolegle zażywasz jakiś lek immunosupresyjny i wtedy rzeczywiście można powoli odstawiać Entocort.
Dawka 3 mg samego Entocortu jest troszkę za niska żeby dawała jakiś efekt :neutral:

A propos lekarzy to miejscowi szarlatani, pracują również w Krakowie. Dziś co prawda internistę w Lux-Med prosiłem o receptę na Entocort, to za wszelka cenę chciał mi wcisnąć Encorton,bo na pewno się mylę. Po czym sprawdzał czy Entocort już jest w spisie leków... Nie mam siły :mur:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
3dfx
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:06
Choroba: CD
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: 3dfx » 19 paź 2007, 00:51

Marky: Chce zejsc bo juz najwyzszy czas:) Stosuje go 11 mcy a w wawie powiedzieli mi, ze "bezpieczny" okres jednorazowego stosowania to ok. 12 mcy. Nie zalezy mi obecnie na utrzymaniu remisji bo nigdy do niej nie dazylem a to dlatego ze nigdy nie mialem stanu zaostrzenia. W gre wchodzi to, ze zaczynam sie zle czuc (roznego rodzaju bóle, wzdecia i ostatnio czeste i silne nudnosci) no i oczywiscie kasa.

MAMCIU: do dyspozycji mam tylko ok. 85 kapsulek i tyle chcialbym rozdysponowac. Pogubilem sie troche przez wmieszanie w temat encortonu. Mam zejsc z 9 na 3 i ciagnac na 3 do konca? Czy zejsc na 6 i w polowie na 3 czy jak? Podkreslam, ze chcialbym sie zmiescic w 1 opakowaniu.
ZDEPTAJMY BEZECNE!

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: -Ania- » 19 paź 2007, 09:26

własnie moi lekarze z Wołoskiej z entocortu kazali schodzic po 3 mg co 10 dni.
W przypadku encortonu schodze po 5mg co 10 dni.

Tu się nie pomyliłam, choćby ze względu na to, że entocort dzielimy na 3 mg, a encorton na 5-10-15 mg.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
3dfx
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:06
Choroba: CD
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: 3dfx » 19 paź 2007, 18:21

-Ania- pisze:własnie moi lekarze z Wołoskiej z entocortu kazali schodzic po 3 mg co 10 dni.
Jako ze "tez jestem z Woloskiej" :) bede bral jak piszesz. Dzieki za info
ZDEPTAJMY BEZECNE!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: Mamcia » 19 paź 2007, 18:48

Jak masz wątpliwości jak schodzić do zadzwoń na Wołoską. Ja jestem za schodzeniem po 3 mimo,że budesinid nie powoduje supresji wydzielania hormonów nadnerczy
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Odstawianie ENTOCORTu

Post autor: deep navy » 01 lis 2008, 13:46

W moim przypadku z encortonu "schodziłem" przez 2 miesiące. Z 4mg do zera. Musiałem zmniejszać dawkę o 0,5mg tygodniowo. 4-3,5-3-2,5-2-1,5-1-0,5-0.

[ Dodano: 02-11-2008 ]
Oczywiście pomyliłem cyferki :) 40-35-30-25-20-15-10-5-0mg.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Zablokowany

Wróć do „Lek Budesonid”