Cortimenta mmx - gorączka

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Cortimenta mmx - gorączka

Post autor: agnieszkad » 15 lut 2021, 15:13

Dzień dobry

Dostałam cortiment mmx na zapalenie w odbytnicy - nie cu , nie cd. Po wszelkich czopkach i wlewkach odczuwam pieczenie. Przyjmuję od środy - w czwartek ból głowy cały dzień, osłabienie, dziś rano ból gardła i temperatura 37. Czy to możliwe , że od cortimentu????? Nie pamiętam kiedy miałam stan podgorączkowy...Kalprotektynę zawsze mam w normie, crp, ob tez. Przynajmniej do czasu cortimentu tak było....
Czy to może być od cortoimentu?????? Czy wątpliwe...Nie mam doświadczenia, steryd przyjęłam pierwszy raz w życiu i zastanawiam się, czy odstawić. Cudownego działania nie widać . Może za wcześnie.

Będę wdzięczna za sugestie.
Pozdrawiam
Aga
agnieszkad

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Cortimenta mmx - gorączka

Post autor: mari » 15 lut 2021, 17:28

Cortiment stosowałam parę lat temu. U mnie na efekt czekałam dość długo chyba ok 2 tygodni ,ale pomógł.Żadnych ubocznych działań nie miałam ,ten lek w przeciwieństwie do innych sterydów działa miejscowo na jelito .Pewno masz infekcję nie związaną z tym lekiem ,najlepiej skonsultuj to z lekarzem rodzinnym.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cortimenta mmx - gorączka

Post autor: agnieszkad » 15 lut 2021, 21:02

Właśnie miałam konsultację. Też tak powiedział, że raczej infekcja nie związana z tym. Trochę się uspokoiłam. Jeśli nie pomoże, to może wielkich szkód dnie wyrządzi:) Na moje dolegliwości jeszcze jakoś nic nie działa , jak do tej pory....Nie wiadomo jak zaleczyć.....
Dziękuję Mari

Pozdrawiam
Aga
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”