Cortiment i jego wpływ na rozwój

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Helga Ta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2017, 23:09
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Cortiment i jego wpływ na rozwój

Post autor: Helga Ta » 07 wrz 2017, 08:50

Witam, syn lat 13 choruje na eozynofilowe zapalenie jelita grubego. Otrzymał cortiment, czyli steryd. Moje obawy, dotyczą tego jak ten lek wpłynie na jego rozwój.....

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Cortiment

Post autor: Noelia » 07 wrz 2017, 13:14

Po pierwsze - Cortiment to steryd, a nie lek immunosupresyjny, to wiesz - ale to nie ten dział ;)

Po drugie - rozumiem, ze lekarz przepisał Cortiment, ale Ty poczytałaś o skutkach ubocznych sterydów, przestraszyłaś się i teraz masz wątpliwości, czy to słuszna decyzja?

To jest steryd miejscowy - w przypadku Cortimentu problemem nie są jakieś poważne działania niepożądane - tylko bardziej to, że u wielu osób w ogóle nie przynosi efektu i po prostu nie działa.
Biodostępność budezonidu (obecność we krwi) to tylko 10%, a tradycyjnych, systemowych sterydów jak Metypred czy Encorton to 80-90%.
Kosmiczna różnica na korzyść Cortimentu.

Jeśli lekarz zalecił nowoczesny Cortiment zamiast ogólnego sterydu to nic, tylko się cieszyć.
U dzieci też jest jak najbardziej stosowany, tylko wtedy nie ma refundacji - jest pełnopłatny, niestety.

W tym Kwartalniku możesz przeczytać artykuł o budezonidzie ("Glikokortykosteroidy działające miejscowo w leczeniu NZJ") - wiele istotnych info.

Ja bym na Twoim miejscu zaufała lekarzowi, nie ma co zwlekać z tym leczeniem, po co się prosić o jeszcze gorsze zaostrzenie.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Helga Ta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2017, 23:09
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Cortiment

Post autor: Helga Ta » 25 wrz 2017, 15:39

Temat został doprecyzowany i przeniesiony do odpowiedniego działu.
Jeśli piszemy na forum staramy się tutaj udzielać wszystkie odpowiedzi, dla dobra ogółu.
pandziaak


Jak najbardziej posłuchaj lekarza.

-- 14-10-2017 --

Tak posłuchałam lekarza. Zaczęliśmy drugie opakowanie. W przyszłym tygodniu kontrola. Zobaczymy jakie będą wyniki .

-- 20-10-2017 --

Po miesiącu przyjmowania cortimentu przez mojego syna , nadal ma podwyższone eozynofilie we krwi , 11procent a norma to 5 proc. Być może ten lek działa na jego jelita (ma nacieki eozynofilowe na jelitach) ale we krwi ten wskaźnik jest nadal wysoki....

-- 20-10-2017 --
Noelia pisze:Po pierwsze - Cortiment to steryd, a nie lek immunosupresyjny, to wiesz - ale to nie ten dział ;)

Po drugie - rozumiem, ze lekarz przepisał Cortiment, ale Ty poczytałaś o skutkach ubocznych sterydów, przestraszyłaś się i teraz masz wątpliwości, czy to słuszna decyzja?

To jest steryd miejscowy - w przypadku Cortimentu problemem nie są jakieś poważne działania niepożądane - tylko bardziej to, że u wielu osób w ogóle nie przynosi efektu i po prostu nie działa.
Biodostępność budezonidu (obecność we krwi) to tylko 10%, a tradycyjnych, systemowych sterydów jak Metypred czy Encorton to 80-90%.
Kosmiczna różnica na korzyść Cortimentu.

Jeśli lekarz zalecił nowoczesny Cortiment zamiast ogólnego sterydu to nic, tylko się cieszyć.
U dzieci też jest jak najbardziej stosowany, tylko wtedy nie ma refundacji - jest pełnopłatny, niestety.

W tym Kwartalniku możesz przeczytać artykuł o budezonidzie ("Glikokortykosteroidy działające miejscowo w leczeniu NZJ") - wiele istotnych info.

Ja bym na Twoim miejscu zaufała lekarzowi, nie ma co zwlekać z tym leczeniem, po co się prosić o jeszcze gorsze zaostrzenie.


Zaufałam lekarzowi, ale wyniki nadal beznadziejne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”