Entocort 3mg - ból żołądka

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian1986
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 22:32
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Niepruszewo/Poznań
Kontakt:

Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: damian1986 » 10 kwie 2017, 18:03

Cześć! Dawno mnie nie było. Takie pytanie mam do Was. Czy przy braniu leków sterydowych boli was żołądek lub okolice? Sam nie umiem sprecyzować dokładnie co mnie boli. Sam ból jest straszny, nic osłonowe nie pomaga. A brałem omeprazol, polprazol i nic. Wcześniej brałem metypred, ból utrzymywał się ok 12h, teraz biorę entocort i boli ok 24h przy czym po 12h zaczynają działać jelita. I teraz najważniejsze. Połknięcie tabletek nie boli, ból zaczyna się kiedy coś zjem. Steryd biorę już o 5 rano, ok 9 jem śniadanie i po ok 10 min zaczyna się ból. Nie umiem sobie poradzić. Lekarze mówią że pierwszy raz widzą taką reakcję... A ja już po 2 operacjach jestem i teraz nawet stomie mi wyłonili. Jak macie pomysły to proszę o wsparcie. Pozdrawiam.


Poprawiłam tytuł tematu
lorema
Życie potrafi zaskoczyć!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: obyty.z.cu » 10 kwie 2017, 18:59

damian1986 pisze: A brałem omeprazol, polprazol i nic. ....
Połknięcie tabletek nie boli, ból zaczyna się kiedy coś zjem. Steryd biorę już o 5 rano, ok 9 jem śniadanie i po ok 10 min zaczyna się ból. Nie umiem sobie poradzić. Lekarze mówią że pierwszy raz widzą taką reakcję...
no to polecam leki prokinetyczne typu ZIRYD czy PROKIT.
Ja mam dyspepsję żołądka i też kłopoty z tym. Biorę systematycznie dexilant i wg potrzeb Ziryd. To leki poprawiające pracę jelit, powiedzmy na "leniwe" jelita i zalegająca w żołądku i jelita masa właśnie powoduje te bóle. Po leku jelita lepiej pracują i nie czuje się bólu..upierdliwego, tak bym go nazwał ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

damian1986
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 22:32
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Niepruszewo/Poznań
Kontakt:

Re: Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: damian1986 » 10 kwie 2017, 19:05

Dzięki :-) a takie jeszcze pytanie dodatkowe, czy to są leki na receptę?
Życie potrafi zaskoczyć!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: obyty.z.cu » 10 kwie 2017, 19:35

tak, na receptę, wypisze każdy lekarz
https://bazalekow.mp.pl/lek/76003,Zirid ... -powlekane
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

damian1986
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2013, 22:32
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Niepruszewo/Poznań
Kontakt:

Re: Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: damian1986 » 10 kwie 2017, 21:12

Dzięki :-)
Życie potrafi zaskoczyć!

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Entocort 3mg - ból żołądka

Post autor: Orzelek » 11 kwie 2017, 00:18

Mnie jak bolało przy braniu sterydów, to właśnie żołądek jak przy nadżerkach/wrzodach. Aby sobie z tym poradzić to najpierw z rana brałem osłonowo omeprazol/pantoprazol. Dopiero po nim posiłek. Steryd brałem w trakcie posiłku, a nie po jedzeniu.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”