Cortiment - działanie niepożądane?

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Amkami
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 wrz 2008, 11:12
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Cortiment - działanie niepożądane?

Post autor: Amkami » 18 lut 2016, 09:23

Zapewne cześć z Was przyjmowała Cortiment. Ja zaczęłam go przyjmować po raz pierwszy od soboty ze względu na zaostrzenie (oceniałabym je na średnie, bez większych rewelacji). Od wczoraj rana odczuwam ból o różnym natężeniu pod prawym żebrem. Przyczyn może być co najmniej klika - wątroba, jelito lub drogi żółciowe (mam kamienie w pęcherzyku). Zastanawiam się też, czy możliwe jest, że ma to związek z przyjmowaniem Cortimentu? Czy ktoś z Was spotkał się z takimi objawami? Przyjmuję poza tym Salofalk500 6tabl. dziennie, i azatioprynę 2,5 tabl. Leczę się w Szpitalu MSW w Warszawie, jednak mieszkam poza Warszawą, z tego względu planuję najpierw odwiedzić internistę. Ale może lepiej od razu pojechać do MSW? Sama nie wiem
Ostatnio zmieniony 11 lip 2016, 22:17 przez Amkami, łącznie zmieniany 2 razy.
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Klata
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 17:43
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

Post autor: Klata » 11 lip 2016, 17:53

Witam. Również biorę cortiment i nic takiego nie czuje. Ile bierzesz tabletek dziennie?
Witam. Czy ktoś kiedyś brał cortiment dwa razy dziennie? Powiem tak encorton w dawce 20mg i co tydzien schodze po 5,aż zostanę na 5. Do tego mezavant rano i wieczorem po dwie tabletki i co tydzien schodze po jedna w dół aż zostanie jedna. Przestałem brac encorton i zacząłem cortiment, ale biorąc jedna tabletkę to wracam do tego co było i chyba znowu będę musiał brac encorton,więc chciałbym brac dwie tabletki cortiment czy ktoś takie dawki przyjmował?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

Post autor: Mamcia » 11 lip 2016, 22:13

Jedną i nie ma innego dawkowania!
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Pinky
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2016, 22:06
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

Post autor: Pinky » 18 lip 2016, 11:44

Biorę cortiment + 2g Salazopiryny i w dzień jest w miarę ok. Natomiast w nocy w ogóle nie sypiam, co chwila budzę się i chodzę do łazienki. Nawet nie mam biegunki :/ fatalne uczucie i nie wiem co z tym robić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

Post autor: Mamcia » 18 lip 2016, 20:58

Dawka salzopiryny nie jest nawet dawką podtrzymujące remisję. Nie piszesz też słowa o leczeniu doodbytniczym mesalazyną. Jeśłi w nocy to jest tylko "uczucie" a nie biegunka to może wystarczy zmienić pozycję spania, albo brać na noc lekki środek uspokajający??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”