Budesonie MMX

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Budesonie MMX

Post autor: Yaseck » 10 paź 2012, 20:35

Witam.
Jak byłem przed tygodniem w MSWiA w Warszawie na "naszym" oddziale" usłyszałem o nowym leku kortykosteroidowym, który chcą tam wprowadzić za miesiąc - Budesonide MMX. Steryd, bez skutków ubocznych. Czy ktoś ma jakieś dodatkowe informacje na ten temat?

Przytoczę cytat ze strony firmy farmaceutycznej Cosmo (Włochy):
Budesonide MMX® is a corticosteroid inserted in a MMX® technology formulation that acts as an anti-inflammatory pharmaceutical product. It is the active ingredient in a number of treatments for asthma, non-infectious rhinitis (including hay fever and other allergies), nasal polyposis and Crohn's Disease.

Budesonide MMX® is an oral tablet formulation which delivers Budesonide directly to the lumen of the colon. The specific pharmaceutical product dissolution profile increases the colonic specific bio-availability of Budesonide and reduces the pre-colonic systemic absorption. The intended reduction of systemic absorption reduces side effects associated with pharmaceutical product treatment while the intended delivery to the colon enables the product to be especially effective in the treatment of proximal and distal Ulcerative Colitis. Phase III clinical trials have been completed in the USA and EU and the filing of the MAA in the Netherlands for 15 EU countries was made in May 2011 and the filing of the NDA in the US was made in December 2011.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budesonie MMX

Post autor: Mamcia » 10 paź 2012, 20:45

No i super. Pisałam, że pracują nad tą formuła i że to tylko kwestia czasu. Miejmy nadzieję, że na III fazie badan klinicznych się nie skończy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

Re: Budesonie MMX

Post autor: tommy » 11 paź 2012, 16:02

Yaseck pisze:Witam.
Jak byłem przed tygodniem w MSWiA w Warszawie na "naszym" oddziale" usłyszałem o nowym leku kortykosteroidowym, który chcą tam wprowadzić za miesiąc - Budesonide MMX. Steryd, bez skutków ubocznych. Czy ktoś ma jakieś dodatkowe informacje na ten temat?

Przytoczę cytat ze strony firmy farmaceutycznej Cosmo (Włochy):
Budezonid MMX ® jest kortykosteroid włożona w preparacie ® MMX technologii, który działa jako środek przeciwzapalny produktu farmaceutycznego. Jest składnik aktywny w ilości, leczenia astmy nieinfekcyjnego błony śluzowej nosa (katar sienny tym alergie i inne), polipów nosa i choroba Crohna.

Budezonid MMX ® jest leku w postaci tabletek, które dostarcza Budezonid bezpośrednio do światła jelita.Specyficzny produkt farmaceutyczny profil rozpuszczania zwiększa okrężnicy konkretnych biodostępność budezonidu i zmniejsza pre-okrężnicy wchłanianie.Przeznaczony zmniejszenie wchłaniania zmniejsza skutki uboczne związane z leczenia farmaceutycznego produktu a przeznaczony do dostawy okrężnicy umożliwia produkt jest szczególnie skuteczny w leczeniu proksymalnym i dystalnym wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Badania kliniczne III fazy zostały wykonane w USA i UE oraz składanie w MAA w Holandii dla 15 krajów Unii Europejskiej w maju 2011 roku, a złożenie NDA w USA powstał w grudniu 2011 roku.
/ tłumaczenie z google :wink: /
No i to jest informacja dnia :mrgreen: . Jakby się to sprawdziło .......... :prosze:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Budesonie MMX

Post autor: Yaseck » 11 paź 2012, 21:21

To, że będzie ten lek dostępny w Warszawie to wiem na 100%. Pytanie czy w formie badań klinicznych. Tego niestety nie wiem.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budesonie MMX

Post autor: Baby » 11 paź 2012, 21:48

Czy ten lek to coś podobnego do Entocortu czy Budenofalku?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Budesonie MMX

Post autor: Yaseck » 12 paź 2012, 10:36

Ja to rozumiem jako Entocort z funkcją MMX czyli Multi Matrix System. Chodzi o to, że lek jest uwalniany dopiero w jelicie, przez co nie dostaje się wcześniej do organizmu.

Mnie jednak interesują zmniejszone efekty uboczne, takie jak cukrzyca, czy odwapnienie kości. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budesonie MMX

Post autor: Baby » 12 paź 2012, 11:14

Yaseck, no ok ale "Budesonid jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym. Podany doustnie w postaci kapsułek działa miejscowo w jelicie cienkim i grubym, hamując reakcje zapalne. Jego działanie ogólnoustrojowe w porównianiu z prednizolonem jest znikome." Biorę ten lek od dwóch lat i należę do grupy która ma skutki uboczne mni. w postaci cukrzycy. Mimo, że ten lek jest stosunkowo bezpieczny w porównaniu z prednizolonem to nikt nie zagwarantuje Ci że skutków ubocznych mieć nie będziesz. W moim przypadku stan jelit jest ważniejszy więc lek mimo wszystko biorę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 02 kwie 2008, 10:05
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Budesonie MMX

Post autor: Yaseck » 13 paź 2012, 12:32

Baby pisze:W moim przypadku stan jelit jest ważniejszy więc lek mimo wszystko biorę.
Czy Ty masz CU? I w jakim stopniu?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budesonie MMX

Post autor: Baby » 13 paź 2012, 13:27

Yaseck, choruję na autoimmunologiczne zapalenie jelit a zmiany mam mikroskopowe (tak jak w opisie choroby). Poza tym przeszłam operację ze względu na niedrożność. Na dzień dzisiejszy wyniki badań nie są takie złe, parametry zapalne się zmniejszyły, dolegliwości w porównaniu do tego co było na początku także.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”