Entocort a hydrokortyzon

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2012, 16:45

Stosowanie sterydow zależy od.
1-rozleglości VCU
2. ciężkości rzutu
3. historii choroby
4. w Polsce niestety zasobności portwela.
sterydy podaje się dożylnie, doustnie, doodbytniczo. Różne w rożny sposób.
jak się zna odpowiedz.
Przeczytaj poradnik dla dzieci i młodzieży - tam jest to wyłożone dość łopatologicznie.
Na marginesie rok jest rodzaju męskiego, a ja jestem niesłychanie spokojny człowiek.
Oczekuję tylko od forumowiczów minimum wysiłku.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2012, 16:52 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:59
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: wiolla » 07 wrz 2012, 16:49

Cierpliwa ,ale zbyt łatwo oceniasz ludzi nie znając ich ,ale dziękuję ,za wykład :wink: .
Poza tym , wydaje mi się ,że jednak nie zrozumiałaś mojego pytania dotyczącego hydrokortyzonu ,ale co tam , wiedzy nigdy nie za wiele .
Pozdrawiam :roll:

A jeszcze coś skrobnę ......
Spotkałam tutaj bardzo miłe osoby , życzliwe i pełne zrozumienia ,ale od Ciebie Mamciu , wieje grozą :neutral:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2012, 16:59

Z wrodzoną bezczelnością wyjaśniam pani, że hydrokoprtyzon jest podawany w naszym zacofanym kraju w formie dożylnej w ostrych rzutach choroby w warunkach szpitalnych, gdyż działa szybko i skutecznie. Po osiągnięciu poprawy przechodzi się na sterydy doustne, które można stosować w domu i stopniowo zmniejsz dawkę.
Hydrokortyzon można też stosować we wlewkach przy zmianach ograniczonych do lewej polowy jelita grubego lub w czopkach w proctitis. Hydrokortyzon podany doodbytniczo praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie daje objawów niepożądanych związanych z podawaniem sterydów ogólnych
W Niemczech dostępna jest pianka z budesonidem podawana doodbytniczo. To forma wygodna, lek o niewielkich działaniach niepożądanych, niestety dla większości z nas niedostępny.
Właśnie to można wyczytać w poradniku jak się po niego sięgnie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:59
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: wiolla » 08 wrz 2012, 11:32

Mamcia pisze:Właśnie to można wyczytać w poradniku jak się po niego sięgnie.
Poradnik czytałam wielokrotnie , właściwie nie schodzę z forum , ciągle ryję , by ratować dziecko ,ale w obecnym stanie kompletnego wyczerpania psychicznego , mogłam wiele rzeczy przeoczyć , a nawet popełnić wiele rażących błędów ortograficznych , czy stylistycznych .
Mamcia, dziękuję , za pomoc .

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: Cinimini » 09 wrz 2012, 14:38

wiolla, ja co prawda mam CD, ale w miejscach typowych dla CU i u mnie rewelacyjnie sprawdza się Hydrokortyzon we wlewka doodbytniczych. Efekt jest bardzo szybki, tyle, że takie leczenia wymaga położenia się na oddziale. Dziś pierwszy raz w mojej ośmioletniej "przygodzie" z CD zażyłam Entocort i mam zapowiedziane, że jeśli nie pomoże to właśnie się kładę na wlewki. Zobaczymy jak będzie. Tak czy inaczej Hydrokortyzon osobiście "polecam" - jeśli w tym przypadku o jakimkolwiek polecaniu może być mowa-na mnie działa rewelacyjnie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2012, 21:59

Wlewki można robić w domu, tylko, że są nierefundowane.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:59
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: wiolla » 10 wrz 2012, 10:08

Dziękuję bardzo :wink:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Entocort a hydrokortyzon

Post autor: Cinimini » 10 wrz 2012, 22:42

:wink:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”