Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nestetin93
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:18
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: nestetin93 » 16 cze 2011, 17:55

Witam

Czy sa jakies zastrzezenia do stosowania Pentasy i Encortonu razem. Już na poczatku mowie ze Encorton brałem jakies 2 lata i skonczylem rok temu brac.
Teraz biore Pentase 2x1 tabletka, 25 mg Imuranu, 2x1 taebletka kwasu foliowego, 1x1 Bioprazolu, 2x1 tabletka Hemoferu. Encorton chciałbym sam sobie wprowadzić bo wizyte u lekarza Gastrologa mam dopiero za 3 miesiace a nie chcialbym zaniedbac jelit do tego stopnia zebym musiał w szpitalu spedzic. Proszę o fachowa porade nt. stosowania Pentasy i Encortonu razem

Dowidzenia

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: obyty.z.cu » 16 cze 2011, 18:12

nestetin93 pisze:Pentase 2x1 tabletka, 25 mg Imuranu
nestetin93 pisze:Encorton chciałbym sam sobie wprowadzić
nestetin93 pisze:a nie chcialbym zaniedbac jelit do tego stopnia zebym musiał w szpitalu spedzic.
Choroba: CU
tak się zastanawiam, czemu ten encorton ?
nic o tym nie piszesz,,tak sobie...czy jest jakiś problem,że chcesz włączyć steryd ?

Tak naprawdę,to sterydy sam nie powinieneś....
Sterydy to "poważny" lek i wymaga omówienia z lekarzem prowadzącym...

Trochę dziwią mnie te dawki Pentasy i Imuranu, to lekarz gastrolog tak je ustawił ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

nestetin93
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:18
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: nestetin93 » 16 cze 2011, 18:34

obyty.z.cu pisze:
nestetin93 pisze:Pentase 2x1 tabletka, 25 mg Imuranu
nestetin93 pisze:Encorton chciałbym sam sobie wprowadzić
nestetin93 pisze:a nie chcialbym zaniedbac jelit do tego stopnia zebym musiał w szpitalu spedzic.
Choroba: CU
tak się zastanawiam, czemu ten encorton ?
nic o tym nie piszesz,,tak sobie...czy jest jakiś problem,że chcesz włączyć steryd ?

Tak naprawdę,to sterydy sam nie powinieneś....
Sterydy to "poważny" lek i wymaga omówienia z lekarzem prowadzącym...

Trochę dziwią mnie te dawki Pentasy i Imuranu, to lekarz gastrolog tak je ustawił ?
Tak lekarz gastrolog je ustawił. Imuranu tak malo biore dlatego ze w moich badaniach miałem 4o tysiecy płytek krwi i to bylo zalezne od imuranu i dlatego został zmniejszony.

Problem jest właczyc sterydy chce poniewaz ze wzgledu na chorobe jestem strasznie chudy a wina nie jest anoreksja ani nic z tych rzeczy poniewaz jadlowstretu nie mam. Kiedys brałem sterydy w zaostrzeniu choroby i przytyłem 10 kg i to bardzo mi sie podobało

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: Alutka86 » 16 cze 2011, 18:56

nestetin93 pisze:Kiedys brałem sterydy w zaostrzeniu choroby i przytyłem 10 kg i to bardzo mi sie podobało
ale sterydy nie powoduja przytycia.. tylko zatrzymuja wode w orgaznizmie...
a sprobuj sie dozywiac nutridrinkami, albo enscure..
na kaszkach dla dzieci tez sie ladnie nabiera masy :)
poczytaj na forum jak ludzie nabieraja masy.. sterydy to nie jest zadne rozwiazanie..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Posty: 1016
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:35
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: Carl » 16 cze 2011, 19:00

Alutka86 pisze:ale sterydy nie powoduja przytycia.. tylko zatrzymuja wode w orgaznizmie...

Alutka86, sterydy mogą powodować bardzo mocny wzrost apetytu, co może się wiązać z tyciem :-P

To tak aby nie uogólniać, ja tak miałem ;-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: obyty.z.cu » 16 cze 2011, 19:01

nestetin93 pisze:Problem jest właczyc sterydy chce poniewaz ze wzgledu na chorobe jestem strasznie chudy
ale w sterydach nie o to chodzi.
Tyje się "niejako przy okazji"jako efekt uboczny.
Sterydy stosuje się jako "wspomaganie w leczeniu stanów zapalnych",najlepiej jak najkrócej,ale i przy odpowiednim dawkowaniu.
Ze względu na duże skutki uboczne lepiej ich unikać i stosować naprawdę w "alarmowych" sytuacjach.
Twoje niedobory masy chyba wymagają innego leczenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: Mamcia » 16 cze 2011, 23:17

Czy sa jakies zastrzezenia do stosowania Pentasy i Encortonu razem. Już na poczatku mowie ze Encorton brałem jakies 2 lata i skonczylem rok temu brac.
Teraz biore Pentase 2x1 tabletka, 25 mg Imuranu,
Sterydy powinno się brać tak krótko jak to możliwe, a próba włączenia ich żeby przytyć to zbrodnia na własnym organizmie.
Jeśli jelito jest uspokojone to nie żadnych wskazań. Natomiast pentasa w tabletkach nie jest lekiem z wyboru na CU, a dawka jest sub-progowa. Nie wiem gdzie się leczysz, ani jaką część jelita masz zajętą, więc trudno coś doradzać.
jedno co wiem sterydy tylko wtedy kiedy to konieczne
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: Miska Ryżu » 17 cze 2011, 08:39

są inne sposoby na to by nabyć masy ciała. jest wiele preparatów np ensure które możesz dosypywać sobie do posiłków celem zwiększenia ich kaloryczności. Poczytaj w dziale diety, na pewno coś na temat sposobów na bezpieczne przytycie znajdziesz.

Stosowanie encortonu tylko dla zyskania kilku kg masy jest jak napisała mamcia 'zbrodnią na własnym organiźmie'. Jak nie masz, zeskanuję Ci ulotkę informacyjną Encortonu i przeczytasz sobie wszystkie możliwe działania niepożądane które ten lek wywołuje. A co będzie jak kiedyś będziesz miał duże zaostrzenie i lekarz będzie chciał Ci dać encorton a on ze względu na nadmierne stosowanie w przeszłości nie zadziała? Chcesz sobie jeden z możliwych leków, które działają na Ciebie wyeliminować z listy? Przed Tobą jeszcze kawał życia i nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

Pentase i encorton możesz stosować łącznie.
Smutno Ci? A może budyń? :)

nestetin93
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 26 sie 2010, 10:18
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Radzionków

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: nestetin93 » 17 cze 2011, 11:51

Chyba sie posłucham rady starszych tutaj na tym forum ja z tą choroba jestem krotko w stazu bo choruje na WZJG od 2007 roku.

Jeszcze mam jedno pytanie: Jak ktoś był w szpitalu w CZD w Warszawie czy radził się ktoś dietetyczki na oddziale Gastroenterologi i czy miał wprowadzana jakąś diete lekkostrawna. Jeśli jest taka możliwość prosze o jak najwiecej porad co do diety lub jeśli ktoś umie układać takie diety. Dodam ze byłem w Warszawie konsultowany u prof. Ryżki a co 2 miesiące jezdze na kontrole do doktora Pieniążka w Zabrzu w Szpitalu na 3-Maja.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa a Encorton. Prosze o pomoc !!

Post autor: obyty.z.cu » 17 cze 2011, 15:30

Mamcia pisze:Natomiast pentasa w tabletkach nie jest lekiem z wyboru na CU, a dawka jest sub-progowa
no właśnie !!
Nie wiem gdzie u ciebie stwierdzono zmiany w jelicie,ale Pentasa działa w jelicie cienkim,a CU to w jelicie grubym,a tu działa Salofalk,Asamax itd.
Dawka zaś to mniej niż minimum, naprawdę spytałbym się lekarzy dlaczego tak jest,podobnie z Imuranem,mała dawka i tak w sumie nie wiadomo po co,tym bardziej,że jak piszesz jelita teraz są ok.
O diecie są na stronach J-elity różne poradniki,jeszcze więcej wiadomości w kwartalnikach J-elity.
Jeśli jednak masz aż tak duże niedobory,warto by jednak i to konsultować z lekarzem.
W sumie przy remisji powinno się starać jeść wszystko co nie szkodzi,
w twoim przypadku dobrze by też się w tej diecie ukierunkować na przyrost masy....

A o sterydach zapomnij.... one potrafią zrobić dużo dobrego,ale też bardzo dużo złego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Lek Budesonid”