Problem z receptą na Entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Marita
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2008, 19:09
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Problem z receptą na Entocort

Post autor: Marita » 08 cze 2011, 22:39

Mam problem z realizacją recepty na Entocort, konkretnie chodzi o wpisane dawkowanie leku.
Zalecana dawka to 1x1, czyli 3 mg dziennie, czyli wychodzi ok. 90 tabletek na 3 miesiące. W jednym opakowaniu Entocortu jest 100 tabletek, no i mam problem, bo jak dowiedziałam się w aptece mogą mi wydać tylko tyle leku ile mogę zużyć przez 3 miesiące. A mi wychodzi mniej niż jest w opakowaniu.
Nie wiem jeszcze czy uda mi się zrealizować tą receptę, apteka zastanawia się czy ją przyjąć.
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, jak można uniknąć podobnych sytuacji?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Natalka » 08 cze 2011, 23:18

Marita pisze:jak można uniknąć podobnych sytuacji?
lekarz pisze większą dawkę na recepcie, idziesz do apteki, kupujesz i łykasz tak, jak lekarz nakazał (a nie tak jak napisał na recepcie :wink: )
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Natalka » 08 cze 2011, 23:27

o właśnie o to mi chodziło Zeno, jak ładnie wytłumaczyłeś koleżance :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Marita
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2008, 19:09
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Marita » 08 cze 2011, 23:55

Dzięki :roll:

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Gottii » 10 cze 2011, 08:52

Zenobius pisze:Ja generalnie wodolejstwo uprawiam
no tak da się zauważyć :) ale generalnie masz racje
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Mamcia » 10 cze 2011, 23:21

Ale co to za dawka??? Może być przy schodzeniu. Wtedy nie ma kłopotu bo zawsze jest zapas. I jeszcze jedno przy NZJG nie ma recept na P< mało tego nie ma wskazań i rejestracji. To oczywiście nie oznacza, że lek nie działa, ale w tej dawce?????
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sonecznik
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: zachodniopom

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: sonecznik » 18 cze 2011, 00:10

Recepta powinna być zrealizowana ze zniżką jest to najmniejsze zarejestrowane opakowanie ( a nie można ich dzielić ). To czy na P czy inna odpłatnosc zaznacza lekarz a farmaceuta nie wnika czy chory ma Crohna czy inną nzj nawet gdyby wiedział to i tak nie moze zmienić zapisu na recepcie.. Zgadzam sie że można kombinować z dawkowaniem to wtedy nie przyczepi się farmaceuta ani nfz przy kontroli

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Miska Ryżu » 19 cze 2011, 11:42

a czy nie musi byc tak że w historii choroby musi być zapisane dawkowanie leku i to w przypadku kontroli powinno się zgadzac z tym co napisano na recepcie?

Marita idź do innej apteki i a nóż widelec Ci przyjmą. Ja mam taka jedną do ktorej chodzę jak tylko się zorientuję że mi lekarz coś nie tak wystawił, zawsze wszystkie recepty przyjmują :P Oczywiście wiem, że to potem oni mają zachód no ale jak się nie znają na przepisach to mają za swoje ;-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

sonecznik
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: zachodniopom

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: sonecznik » 19 cze 2011, 19:49

a czy nie musi byc tak że w historii choroby musi być zapisane dawkowanie leku i to w przypadku kontroli powinno się zgadzac z tym co napisano na recepcie?


Zawsze jest takie ryzyko że ktoś to może sprawdzić . Ale tak jak pisałam wcześniej tak wypisana Rp. Entocort 3mg z dawkowaniem D.S. 1x1
moze być zrealizowana i nawet powinna byc zrealizowana ktoś powie
90 tabl owszem na 3 miesiące leczenia w takim razie jak policzyć te nieszczęsne 10 tab
Poprostu tak samo . Entocort na listach leków wystepuje tylko jako op 100 tab nie ma mniejszego prawo mówi nie wolno dzielić opakowan refundowanych więc nie dzielimy . Prawo mówi lekarz na recepcie moze bez sposobu dawkowania wypisać 2 najmniesze opakowania danego leku i recepta również recepta będzie również dobrze wypisana . A może bez dawkowania i nikt wtedy nie będzie przeliczał kombinował a i lekarz i farmaceuta ma czyste konto. Podobna sytacja jest z Eltroxinem lek na tarczyce tak samo 100 tab w op a pacjęci czasem mają zapisane po 1/2 tab a hormony sobie skaczą i za chwile bierze 1 lub 2 na 24h .

Niewiarygodne że tyle napisałam mam nadzieje że w miare jasno i zrozumiale .

Marita
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2008, 19:09
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z receptą na Entocort

Post autor: Marita » 19 cze 2011, 21:43

Dziękuję za informacje

Zablokowany

Wróć do „Lek Budesonid”