Czy ktoś brał Prednisalone?

Lek Prednizolon- ENCORTOLON
Substancją czynną preparatu jest prednizolon, syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Stosowany ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy. Po długotrwałym stosowaniu dużych dawek powrót czynności kory nadnerczy jest powolny (wymaga około roku) a w niektórych przypadkach nie następuje.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
WALDEMAR
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2009, 18:57
Choroba: CU w rodzinie
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: Czy ktoś brał Prednisalone?

Post autor: WALDEMAR » 01 lip 2009, 20:16

Witam
Czy ktos z Was bierze lek o nazwie <PREDNISALONE>?,czy to tylko na poczatek choroby a pozniej co innego?
Pytam bardziej doswiadczonych - dzieki.
gonia

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy ktoś brał Prednisalone?

Post autor: Mamcia » 01 lip 2009, 20:29

PREDNISALONE to inaczej PREDNISALON, PREDNISALONUM, w Polsce dość rzadko stosowany - odpowiednik prednisonu czyli encortonu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czy ktoś brał Prednisalone?

Post autor: Natalka » 01 lip 2009, 20:58

Niestety na naszym forum nie ma nic na temat tego leku, ale skoro to odpowiednik encortonu, to możesz poczytać o tym odpowiedniku jeśli chcesz tutaj na przykład:
viewtopic.php?t=623
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Renusia
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Cannock uk
Kontakt:

Re: Czy ktoś brał Prednisalone?

Post autor: Renusia » 03 lip 2009, 02:14

Ja brałam Prednisolone, zaczynałam od dawki 40 mg przez 6 tygodni , a później zmniejszałam dawkę o 5 mg co tydzień aż zeszłam do zera. Obecnie nie zażywam sterydów bo jestem na Azathioprine w dawce 150 mg.
Życzę efektywnego leczenia synowej i pozdrawiam serdecznie.
Renusia

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizolon”