Calcort

Lek Prednizolon- ENCORTOLON
Substancją czynną preparatu jest prednizolon, syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Stosowany ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy. Po długotrwałym stosowaniu dużych dawek powrót czynności kory nadnerczy jest powolny (wymaga około roku) a w niektórych przypadkach nie następuje.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

Calcort

Post autor: Gość » 31 sie 2005, 10:05

Czy ktoś stosował steryd o nazwie calcord? Jest on dostępny na aptekach w Europie Zach u nas jeszcze nie ale ma podobno duzo mniej skutków ubocznych niż enkorton. Można go także kupic na receptę poprzez nasz NFZ. Kosztuje ok 40EURO za 100tabl. Ciekawa jestem czy ktoś juz ma doświadczenie w stosowaniu tego leku i z jakim skutkiem.?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Calcort

Post autor: Mamcia » 31 sie 2005, 17:55

Nie znalazłam tego leku w żadnym spisie. Może zrobiłaś jakiś błąd w nazwie. Podaj nazwę substancji czynnej to może do czegoś się dogrzebię
Mamcia

Gość

Re: Calcort

Post autor: Gość » 01 wrz 2005, 08:42

Poprawna nazwa handlowa to calcort a substancją czynną jest deflazacort. Podobno w Polsce Zachodniej często stosowany jest u dzieci ze względu mniejsze skutki uboczne w porównaniu z klasycznym entocortem oraz łatwiejszy dostęp do aptek w Niemczech. Polecał go także prof. RYżko. Może odezwie sie osoba która go już stosowała. Pozdrawiam!

nenya
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2004, 16:48
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Calcort

Post autor: nenya » 01 wrz 2005, 11:38

skutki uboczne zażywania sterydów zalezą od dawki i czasu trwania kuracji, w mniejszym stopniu od tego jaki to konkretnie steryd. calcort ma takie same potencjalne skutki uboczne jak encorton, szukajać info o tym leku znalazłam wiadomość z 1998 roku o tym, że calcort był reklamowany jakoby miał zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu z prednizonem (encortonem), jednak na żądanie MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency - UK) wycofano się z tych stwierdzeń. Z aktualnych materiałów promocyjych i reklamowych usunięto twierdzenie, że niskie dawki tego sterydu mają mniejsze skutki uboczne w porównaniu z prednisonem.
źródło

o doświadczeniach w stosowaniu calcortu od dość dawna toczą się dyskusje na forum o toczniu (sterydy to podstawowe leki do kontroli tej choroby) polecam szczególnie:
czy calkort jest lepszy?
calort działa
Osteoporoza-czy przejść na calcort?
Nefropaci stosujący calcort, over!

w kilku wątkach osoby które musiały odstawić calcort oferuja jego odstąpienie. zapraszam http://toczen.pl

dodam jeszcze że ja jestem od 1,5 roku na encortonie (mam CU i AIH) i nie narzekam, no może jedynie na lekki wrost wagi :)

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizolon”