encortolon

Lek Prednizolon- ENCORTOLON
Substancją czynną preparatu jest prednizolon, syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Stosowany ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy. Po długotrwałym stosowaniu dużych dawek powrót czynności kory nadnerczy jest powolny (wymaga około roku) a w niektórych przypadkach nie następuje.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

encortolon

Post autor: ulka1986 » 26 lis 2013, 19:34

witam. jesli ten temat był juz przerabiany to przepraszam ze go powtarzam i prosze o usunięcie.
dziś dostałam od mojej doktor encortolon nigdy nie brałam żadnych sterydów i troche sie boje :oops: a nie moge nic o tym leku znaleźć czytam wasze wypowiedzi odnośnie encortonu a nie encortolonu czy ktoś to brał i jakieś sentencje z nim przechodził, prosze o wypowiedziiiiii :oops: dodam ze waże 60 kg i moja dawka to 10 tab.- 2 tab.-0 :smutny:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: encortolon

Post autor: ulka1986 » 26 lis 2013, 21:11

Dziękuję torvikowi :mrgreen: i czekam na wypowiedzi :roll:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: encortolon

Post autor: kalatos » 27 lis 2013, 11:37

Cześć Ulu, nie taki Encorton straszny jak go piszą. Mi niestety Asamax przy ostatnim zaostrzeniu przestał wystarczać i gastrolog włączył mi właśnie Encorton. Jutro mija dwa tygodnie jak go zażywam, moja dawka 30mg. Jeszcze tydzień i zaczynam zmniejszać 5mg tygodniowo. Czuję się póki co dobrze, jelito wróciło do normy już w pierwszym tygodniu przyjmowania, ale chce je dobrze zaleczyć.

Więc głowa do góry i nie poddawaj się mój roczniku z ery Czarnobyla! :D

PS Teraz doczytałem, że chyba bierzesz jednak troszkę coś innego, ale nazwa podoba ;)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: encortolon

Post autor: ulka1986 » 27 lis 2013, 13:49

Mnie przeraża ta dawka bo wychodzi mi 60 mg przez 10 dni a potem mam zmniejszyć o 10 mg co 5 dni, a przyznam że jakiegoś wielkiego zaostrzenia nie mam do wc chodzę średnio 3-5 razy dziennie i to nawet stolec jest uformowany a z wyników histopatologicznych wykazano remisje tyle że kuje mnie flaczek w prawym dole biorowym i w tym miejscu mam ciągle taką górkę.Niestety dopiero w lutym będę miała tk jamy brzusznej i miednicy :smutny:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: encortolon

Post autor: kalatos » 27 lis 2013, 13:54

Dawka rzeczywiście spora, każdy lekarz niestety ma inne podejście. Ja ostatnio zmieniłem lekarza i już miał inne podejście do czasu podawania sterydów. Przydaje się wiedza z tego forum, żeby oszacować co jest bardziej słuszne bo dwóch lekarzy, a każdy mówi co innego...
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizolon”