Prednizolon

Lek Prednizolon- ENCORTOLON
Substancją czynną preparatu jest prednizolon, syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Stosowany ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy. Po długotrwałym stosowaniu dużych dawek powrót czynności kory nadnerczy jest powolny (wymaga około roku) a w niektórych przypadkach nie następuje.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda19872020
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:00
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Prednizolon

Post autor: magda19872020 » 04 kwie 2013, 17:38

Od 3 tygodni mam nawrot choroby po 6 latach spokoju lekarz przepisal mi prednizolon po ktorym nie czuje sie najlepiej w sensie psychicznym ciagle jestem rozdrazniona mam problemy ze snem wczesniej bralam encorton po ktorym nie mialam takich objawow czy encorton jest mniej szkodliwy? Jak sie czujecie po zazywaniu prednizolonu?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prednizolon

Post autor: Mamcia » 04 kwie 2013, 18:24

Encorton to prednizol. Oba leki są pochodnymi kortyzolu, ale różnią się nieznacznie budową chemiczną. Mimo, że różnica to tylko jeden atom wodoru, to reakcja organizmu może być różna. Powiedziałabym lekarzowi o swoich obserwacjach o wróciła do leku, który nie miał tak silnych działań niepożądanych. Ponieważ leki działają w tym samym mechanizmie nie powinno być problemów z zamianą, bo sterydów nie wolno gwałtownie odstawić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prednizolon

Post autor: Mamcia » 04 kwie 2013, 23:22

ależ prednizol to to samo co Encorton.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizolon”