Spironol przy Metypredzie

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Spironol przy Metypredzie

Post autor: kasinp » 10 lis 2009, 22:19

Nie znalazłam więc piszę nowy , czy spironol pomoze przy metypredzie uniknąć zatrzymania wody . Lekarz dała mi bo ja na samą myśl o powrocie do sterydów puchnę i jak potwór wyglądam . Dzięki za odpowiedzi

Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Spironol przy Metypredzie

Post autor: Pablo » 05 sty 2010, 19:30

Ja brałem Spironol i potas przy pierwszym cyklu leczeniu Encortonem (dawka 25mg, -5mg co tydzień). Rzeczywiście, nie spuchłem jakoś szczególnie, chociaż też nie zauważyłem bym jakoś częściej robił siku.

Po zakończeniu pierwszego cyklu, miesiącu spokoju i kolejnym zaostrzeniu zacząłem od 30mg Encortonu. Tym razem u innego lekarza. Gdy mu powiedziałem że przy poprzednim cyklu brałem Spironol i potas odparł że to niekonieczne. Tym razem także mimo niespożywania Spironolu nie spuchłem bardzo. Widać już tak mam, więc ciężko mi się wypowiadać na temat skuteczności wpływu leków moczopędnych na wygląd przy sterydoterapii. Musisz spróbować sama:).

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”