Metypred a sylwetka

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rafal17
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2007, 20:02
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Barczewo
Kontakt:

Re: Metypred a sylwetka

Post autor: Rafal17 » 12 wrz 2007, 15:15

Mam pytanie od dzisiaj zacząłem brać metypred i chce wiedzieć czy żeby nie wyglądać jak "świnka" muszę robić ćwiczenia fizyczne typu pompki, brzuszki czy podnoszenie hantla? Proszę o radę. Pozdrowienia dla wszystkich
One love --> ManU

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Metypred a sylwetka

Post autor: Raysha » 12 wrz 2007, 15:42

Rafal17 pisze:"świnka" muszę robić ćwiczenia fizyczne typu pompki, brzuszki czy podnoszenie hantla?
powiem ci że może ci to pomóc ale całkowicie Ci tego nie zniweluje bo to zatrzymanie wody w organiźmie takie jest moje zdanie ale poczekaj na inne wypowiedzi bo być może się nie znam

Awatar użytkownika
Rafal17
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2007, 20:02
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Barczewo
Kontakt:

Re: Metypred a sylwetka

Post autor: Rafal17 » 12 wrz 2007, 18:59

Może się mylę ale sterydy te, które zażywają kulturyści mają podobne działanie bo też zatrzymują wodę w organiźmie i oni ćwiczeniami kształtują swoje ciało może więc jeśli będę ćwiczył to uniknę "puszystej" budowy ciała i będę miał bardziej atletyczną. Nie wiem nie znam się na tym proszę o radę.
One love --> ManU

Justynka
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:34
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Re: Metypred a sylwetka

Post autor: Justynka » 24 lis 2008, 20:53

Przyjmuje Metypred już 9-ty miesiac i powiem szczerze ze przytylam moze ze dwa kilogramy. I to niestety najbardziej buzka sie zaokraglila. Radze nie rzuc gumy przy tych poczatkowych dawkach bo wtedy twarz przyjmuje ksztalt gruszki.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Metypred a sylwetka

Post autor: Shima » 24 lis 2008, 21:01

Rafal17 pisze:Może się mylę ale sterydy te, które zażywają kulturyści mają podobne działanie bo też zatrzymują wodę w organiźmie i oni ćwiczeniami kształtują swoje ciało może więc jeśli będę ćwiczył to uniknę "puszystej" budowy ciała i będę miał bardziej atletyczną. Nie wiem nie znam się na tym proszę o radę.
Dokładnie...masz rację...mimo że jestem kobietą niechcąco przetestowałam to na sobie.
Nie jedz soli :) (wszystko co słone jest be)...a przy ćwiczeniach co nieco tej wody wypocisz :)
Powodzenia
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”