Jak długo mozna brać metypred

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
CARISMA
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:45
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Łódź

Jak długo mozna brać metypred

Post autor: CARISMA » 15 cze 2007, 07:17

Witam, jak długo mogę brać metypred w dawce 8mg na dobę? Biore już 3 miechy a nie mogę się dostać do mojego profesorka. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: aleksandra12 » 15 cze 2007, 07:20

Ile możesz - nie wiem. Ja trzy miesiące brałam po 16mg, potem miałam zejść na 8mg i brać jeszcze ze dwa miesiące.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: jaryszek » 15 cze 2007, 12:38

biore juz jakos 2 lata z przerwami i zyje :roll:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

blondas
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2007, 22:54
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: gliwice

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: blondas » 25 lip 2007, 23:05

Witam wszystkich serdecznie.
Wprawdzie choruje na cos innego ( małopłytkowość) ale od jutra zaczynam kuracje metypredem w dawce 32 mg dziennie przez 14 dni potem po 16mg dziennie. Od dwoch miesięcy brałam encorton, w najwyzszej dawce 50mg przez 10dni, potem stopniowo schodziłam ale lek nie dał zadnego efektu dlatego zamieniono go na metypred. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów przyjmujących sterydy, czy Waszym zdaniem metrpred spowoduje wieksze skutki uboczne niż encorton? Mam opuchniętą twarz, otłuszczenie tłowia, karku, okolich obojczyków, wyglada to nieciekawie :( I ten brzuch... te rolony tłuszczu czy moze wody? Sama nie wiem... Ciekawa jestem jak bede wygladac po metypredzie, miał ktos moze takie doswiadczenia? Wiem, ze to sprawa indywidualna i kazdy inaczej reaguje, modle sie tylko zeby nie było gorzej. :mad: :mad: Dziekuje z góry za odpowiedz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: ranka » 25 lip 2007, 23:20

blondas,czy ty masz ITP?ile masz lat?
Obrazek

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: ranio » 27 lip 2007, 07:24

Od miesiąca jestem na Metypredzie. Początkowa dawka to było 40 mg na dobę teraz jestem na 32 mg. Jak moja pani doktor wróci z urlopu to być może zmniejszy mi dawkę, mam taką nadzieję.
Zaczęłam się uroczo zaokrąglać na buzi :smutny: Ale najgorsze jest to, że chyba znowu urósł mi biust :P
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

blondas
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2007, 22:54
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: gliwice

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: blondas » 27 lip 2007, 07:39

ranka pisze:blondas,czy ty masz ITP?ile masz lat?
A co to takiego ITP? Choruje przewlekle na małopłytkowość od maja tego roku :( Wiek: 24
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 14:44 przez blondas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: ranka » 28 lip 2007, 23:51

ITP czyli samoistna plamica małopłytkowa,czyli w skrocie wlasnie małopłytkowosc.
Obrazek

blondas
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2007, 22:54
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: gliwice

Re: Jak długo mozna brać metypred

Post autor: blondas » 29 lip 2007, 17:42

ranka pisze:ITP czyli samoistna plamica małopłytkowa,czyli w skrocie wlasnie małopłytkowosc.
Mam małopłytkowość ale raczej nie jest to ITP. Moja choroba nie została do końca zdiagnozowana. Wiem jedynie że jest to właśnie małopłytkowość ale nie wiedzą z jakiej przyczyny. :(

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”