MEDROL 32 mg

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

MEDROL 32 mg

Post autor: Agnieszka2 » 06 mar 2007, 18:56

Od dzis niestety zaczynam brac sterydy. Dostalam MEDROL 32mg. Czy ktos zna ten lek? Jesli tak to jak sie czuliscie podczas kuracji tym swinstwem?
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Mamcia » 06 mar 2007, 19:58

Metyloprednizolon - glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Nie powoduje również wzrostu ciśnienia tętniczego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Agnieszka2 » 06 mar 2007, 20:00

Dziekuje! To znaczy ze nie spuchne tak strasznie? Czy to prawda ze podczas kuracji sterydami mozna miec mdlosci i jest sie strasznie oslabionym?Moja siostra gdzies to wyczytala i nie wiem czy to prawda.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Tomy » 06 mar 2007, 21:41

Medrol, czyli taki lepsiejszy lek sterydowy. To jest w takim razie dobrze wiedzieć. Już chciałem kląć tu sobie pod nosem, że w tej Brukseli to mają fajnie :) ale się okazuje, że Medrol jest też dostępny w Polsce i nawet w przystępnej cenie. Również w ampułkach np. do wlewek. A jeżeli tak jest jak obiecuje producent, to dla mnie jest to tym bardziej dobra wiadomość, bo mi po sterydach od razu skacze ciśnienie, nie wspominając już o upodobnianiu sie do chomika. Tylko czemu nie stosują tego nasi lekarze? Zapytam przy najbliższej okazji. Dzięki Agnieszko za info.

Co do Twoich ostatnich pytań, to myślę, że faktycznie nie powinno się po tym leku tak puchnąć jak po np. Encortonie, skoro Medrol nie zatrzymuje wody w organizmie. Ja nigdy po sterydach nie miałem żadnych mdłości, ani osłabienia. Wręcz przeciwnie, czułem się od razu lepiej, mimo że te normalne sterydy podnoszą mi od razu ciśnienie, podnoszą cukier we krwi i obniżają potas. Ale może się okazać, że to jest taka moja cecha indywidualna, bo u mnie rzadko która chemia powoduje mdłości. To już musi być jakaś szczególna trucizna, żeby mnie ruszyła :)

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Agnieszka2 » 06 mar 2007, 21:50

Za info o leku podziekuj Mamci bo ona mi je podala. I mam nadzieje, ze masz racje co do tych mdlosci itd. Szczerze mowiac zalamalam sie dzis po otrzymaniu wynikow enteroclyse. Niezle bagno mam tam w srodku.Pierwszy raz bede brala takie swinstwa jak sterydy.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Tomy » 06 mar 2007, 22:06

A oczywiście, Mamci też dziękuję!

Agnieszko, każdy ma prawo do małej załamki. Dasz radę! Sterydy znowu nie są takie najgorsze. A Ty masz jeszcze brać tą lepszą wersję. Napisz koniecznie za kilka dni, jak się po nich czujesz.

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Agnieszka2 » 06 mar 2007, 22:09

ok napisze i dzieki za dobre slowo. Maly dodatek zdnia 15.03. 2007
Juz 11 dni biore Medrol 32mg.Czuje sie srednio,boli mnie w prawym boku - ale mniej. Co do skutkow ubocznych, to troche zaczynaja mi po nocy pochnac palce u rak i czasem mam chec komus dolozyc. Troszke zwiekszony apetyt moze-ale trudno mi powiedziec, bo zawsze jadlam jak szalona. Chyba poprostu jestem bardziej nerwowa.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: MEDROL 32 mg

Post autor: Agnieszka2 » 17 maja 2007, 18:20

Znow mam wieksza dawke Medrolu. Wrocilam na 16mg. Czuje sie po tym roznie. Ciekawa jestem czy ktos z was to bierze i jakie ma skutki uboczne

[ Dodano: 06-02-2012 ]
I znowu jestem na Medrolu 32mg, Pentasa granulki 2x2g, probiotyk, enzygest i silomax. Dzis mam wizyte, wyniki z usg niezbyt dobre, zobaczymy jaki wyrok dzis uslysze. Moze bedzie dobrze, troche mniej mnie juz boli...
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”