Dawkowanie Metypredu

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Seboss7
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, 03:53
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: JÓZEFÓW

Dawkowanie Metypredu

Post autor: Seboss7 » 16 lis 2017, 03:56

Witam, mam pierwsze w życiu zaostrzenie. Na początku brałem 32mg a co drugi dzień 24 mg gdy zszedł z dawki pogorszyło mi się. Teraz biorę 42 mg, pytanie czy lepiej brać to raz dzien nie rano czy np połowę rano a połowę wieczorem ? Gastrolog powiedziała ze bez różnicy ale ona jest trochę nie ogarnięta. .. wie ktoś coś ?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dawkowanie Metypredu

Post autor: Tubisia » 16 lis 2017, 06:33

Zanim zadasz pytanie proszę o dokładne sprawdzenie czy na Forum nie było takiego tematu, a że jest wątek viewtopic.php?f=67&t=1200 to temat polecam przeczytać i nie powielać pytań (zgodnie Regulaminem Pkt. z 3.2 Zanim założysz Nowy Temat użyj opcji Szukaj i sprawdź czy ktoś już nie odpowiedział na Twoje pytanie. Nowy Temat zakładaj w dziale forum najlepiej pasującym do tego i wtedy, gdy nie znajdziesz odpowiedzi czytając wcześniejsze wątki na forum. W przypadku, gdy nie znalazłeś/znalazłaś odpowiedzi a obsługa forum tak, to podany zostanie link do istniejącego już tematu, a Twój temat zostanie zamknięty. Jeżeli istnieje już temat poruszający Twój problem, ale nie ma tam odpowiedzi, która Cię satysfakcjonuje - dopisz się opisując dokładnie Twój problem. - Temat powinien odzwierciedlać treść posta, krótko opisywać problem. Nie używaj ogólnych haseł typu: "Pomocy!", "Czy ktoś to widział?", "Mam problem" itp. - Przestrzegaj zasady: jeden temat w jednym wątku do tego przeznaczonym.). Wątek zamykam.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”