Metypred

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martolaxd
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2016, 11:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Metypred

Post autor: Martolaxd » 01 lip 2016, 20:57

Witam, znów zaostrzenie, chciałam wybierać sie do szpitala lecz, po wizycie u rodzinnego dostałam steryd metypred, i xifaxan, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Metypred mam przyjmować 2 tabletki dziennie (4mg) przez 2 tygodnie, wiem ze to dosc krotki okres jak na steryd ale boje sie ze jednak wystąpią u mnie jakieś efekty uboczne, przy encortonie było okropnie, lecz przyjmowałam go 3 miesiące. Jak u was z metypredem? :neutral:

Witam, temat już istnieje, proszę pisać w nim http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=1200
Ostatnio zmieniony 01 lip 2016, 21:27 przez Martolaxd, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metypred

Post autor: Mamcia » 01 lip 2016, 21:54

A czy między rodzinnym i szpitalem nie ma prowadzącego chorobę gastroenterologa??
Według obecnych zalecen zamiast metypredu powinien być stosowany steryd miejscowy. Nie wiem czy rodzinny może go zapisać bez papierka od gastro.
I pytanie czy ten steryd to jedyne leczenie?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Martolaxd
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2016, 11:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Re: Metypred

Post autor: Martolaxd » 01 lip 2016, 23:02

przepraszam, zapomniałam dodać przyjmuje cortiment, gastrolog jest jednak jak wiadomo terminy sa bardzo odległe wiec udałam sie do rodzinnego.
Choruje na pancolitis ulcerosa, pizzomaniaczka 😭

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Metypred

Post autor: alate » 02 lip 2016, 10:37

J przyjmuję Metypred od wielu miesięcy, w najniższej dawce, 4 mg/ doba i sobie "chwalę". Brałam już i Encorton i Entocort. Po Encortonie miałam napady lęku, napuchłam jak bania i wysypał mnie okropny trądzik. Po metypredzie mam "jedynie" rozstępy, dużo, niestety, choć jestem b. szczupła. Ale wolę to , niż budzenie się z kamieniem w gardle, jak było po Encortonie...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Metypred

Post autor: Katarzyna » 03 lip 2016, 21:00

Witajcie. Jestem na encortonie 40 mg i po dwóch tyg zaczynam czuć niewielką poprawę. We wtorek mam iść do szpitala i znowu zmieniam lekarza tym razem trafiłam do proktologa który mówi że leczy CU metypredem i pentasą. Nigdy tego nie brałam i nie wiem czy nie będzie problemu z zamiana encortonu na metypred. Alate jak to było u Ciebie ze zmianą sterydu?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred

Post autor: obyty.z.cu » 03 lip 2016, 21:37

u mnie encorton był kiepski z ubocznymi skutkami od razu, a metypred spoko i działał.
Podobno czyściejszy.
A Pentasa ?
Zawsze szedł asamax albo Salofalk,..nigdy Pentasa.Kwestia uwalniania się liczyła.
W ogóle Pentasa jest refundowana przy CU ?
Efekt mniejszy a kasa wieksza...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Metypred

Post autor: Orzelek » 03 lip 2016, 23:47

Tak, Pentasa jest refundowana przy CU. Poniżej link z wyliczeniami:

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.ph ... +Szukaj%21+
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:20
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Metypred

Post autor: Katarzyna » 04 lip 2016, 19:26

Dzięki za przelicznik. różnica w cenie jest dość duża.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred

Post autor: obyty.z.cu » 04 lip 2016, 20:01

Katarzyna pisze:różnica w cenie jest dość duża.
sorki, ale nie dość a katastrofalnie duża i bez sensu.
Ciekawi mnie dlaczego lekarz tak to przepisał, widać jakieś przesłanki musiały być.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metypred

Post autor: Mamcia » 04 lip 2016, 20:46

A może chodzi o czopki?? Jeśli lekarz leczy tabletkami to bym go douczyła.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Klata
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 17:43
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Metypred

Post autor: Klata » 11 lip 2016, 17:57

Biorę cortiment raz dziennie czy ktoś wie czy można to brac dwa razy dziennie?
Witam. Czy ktoś kiedyś brał cortiment dwa razy dziennie? Powiem tak encorton w dawce 20mg i co tydzien schodze po 5,aż zostanę na 5. Do tego mezavant rano i wieczorem po dwie tabletki i co tydzien schodze po jedna w dół aż zostanie jedna. Przestałem brac encorton i zacząłem cortiment, ale biorąc jedna tabletkę to wracam do tego co było i chyba znowu będę musiał brac encorton,więc chciałbym brac dwie tabletki cortiment czy ktoś takie dawki przyjmował?

Klata
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 17:43
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Metypred

Post autor: Klata » 11 lip 2016, 18:02

Nikt z was nie bierze tabletek mezavant są bardzo dobre i z tego co wiem najlepiej oczyszczone. Na początku brałem tylko to. Później lekarz dołożył encorton, a później zabral encorton i dołożył cortiment. Cortiment jedna tabletka to dość mało bo wraca to co miałem. Dlatego pytam czy ktoś brał dwa razy dziennie.
Jeszcze takie pytanko. Ten metypred ma mniej skutków ubocznych niż encorton?
Witam. Czy ktoś kiedyś brał cortiment dwa razy dziennie? Powiem tak encorton w dawce 20mg i co tydzien schodze po 5,aż zostanę na 5. Do tego mezavant rano i wieczorem po dwie tabletki i co tydzien schodze po jedna w dół aż zostanie jedna. Przestałem brac encorton i zacząłem cortiment, ale biorąc jedna tabletkę to wracam do tego co było i chyba znowu będę musiał brac encorton,więc chciałbym brac dwie tabletki cortiment czy ktoś takie dawki przyjmował?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred

Post autor: obyty.z.cu » 11 lip 2016, 21:05

Klata pisze:Biorę cortiment raz dziennie czy ktoś wie czy można to brac dwa razy dziennie?
to raczej nie jest stosowane, choćby ze względu na ...powiedzmy harmonogram działania organizmu w ciągu dnia/a raczej doby..
Lekarz napewno zalecił stosowanie tak dawki jak i porę jego brania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metypred

Post autor: Mamcia » 11 lip 2016, 21:59

Klata - chorobę trzeba wziąć na klatę i poczytać, aby nie pisać co popadnie. Na począek ulotki leków, potem poradniki na stronach J-elity.
Dlaczego lekarz w Polsce przepisuje nierefundowany lek?? mesalazyna jak mesalazyna tylko ta w wyższej dawce. Tu jedna tabletka to 1200 mg.
Cortiment dawkowaniu 9 mg dziennie i o innym dawkowaniu nie czytałam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”