Brak poprawy po Metypredzie - czy już panikować?

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qaro
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2014, 00:03
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Brak poprawy po Metypredzie - czy już panikować?

Post autor: qaro » 25 kwie 2015, 00:50

Panikować, czy nie - biorę Metypred 10 dni i... właściwie nic. Miałam wrażenie, że zaczyna się poprawa po jakichś 3-4 dniach, ale następnego dnia przyplątała mi się infekcja dróg oddechowych i poprawę szlag trafił. Myślicie, że to może miec znaczenie, że się po prostu nałożyły te dwie rzeczy? Teraz infekcja jest już zdecydowanie w odwrocie, ale coś nie bardzo widzę poprawę...
Gastrolog mówił, że jak nie będzie poprawy po czterech tygodniach, to trzeba będzie przejśc na immunosupresyjne. A we wrześniu starsza córka idzie do przedszkola, co chwilę będzie choróbsko w domu.
Kurcze, zaczynam się bać :smutny:

I jeszcze dziwna rzecz - też tak macie - biegunka jest od rana do ok. 11-12, potem jakieś 5-7 godzin spokoju, a potem na wieczór znów się rozkręca. No i w nocy też muszę raz pobiec, bo wstaję do dziecka i potem na sygnale do WC.

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Brak poprawy po Metypredzie - czy już panikować?

Post autor: karolek0303 » 25 kwie 2015, 05:27

Mnie sie wydaje, że zależy jaką masz dawkę. ja mam np 8mg od jakis 2 miesięcy. Też chyba nic mi to nie daje.
Może ktos mądrzejszy się wypowie i mnie poprawi ;)
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

qaro
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2014, 00:03
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak poprawy po Metypredzie - czy już panikować?

Post autor: qaro » 25 kwie 2015, 15:42

Dawkę "startowa" mam 48 mg, czyli sporo. Zresztą gastro mi postawił termin - cztery tygodnie, ja bm też zresztą nie chciała miesiącami takich dawek brać :smutny:
No dziś jest znów jakby ciutkę lepiej, byle nie zapeszyć :wink: Zobaczymy, co będzie w następnych dniach...

P.S. Pozdrawiam obywatela miasta Wieluń! :papa: W dzieciństwie spędzałam tam wakacje u dziadków :grin:

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Brak poprawy po Metypredzie - czy już panikować?

Post autor: karolek0303 » 25 kwie 2015, 17:18

Dzięki dzięki :)
Zapraszam ponownie, pewnie co nieco się zmieniło od tego czasu ;)
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”