metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 18 cze 2014, 20:35

Witam mam pytanie a mianowicie:
Od 20 grudnia brałem Metypred w tabletkach zaczynałem od 48 mg i powiem szczeże że juz po przyjęciu pierwszej tabletki objawy ustąpiły w 80%. Dawke miałem zmiejszać co tydzień o 4mg. W między czasie jeżdziłem do gastrologa (prof.Tomecki) Podczas kontroli profesor mówił że wszystko łądnie się goi. Na ostatniej wizycie w kwietniu już miałem odstawić metypred ale podczas badania wyszło żę niby wszystko się pogoiło ale nie odbudowała się jeszcze siatka naczyń z tego powodu miałem wrócić na dawke 8mg ( na 3 tyg) a nastepnie 4mg( 4tyg). Oczywiscie nawet przy miniamlnej dawce czułems ię naprawde dobrze żadnych negatywnych objawów. Sterydy odstawiłem 14.06 i moje pytanie brzmi czy ktoś z was po odstaweniu sterydów miał: podnsioną temperature ciała 37,4, dzisiaj doszły dreszcze. Brzuch narazie ok chociać zauważyłem że oddaję jak narazie mniejszą ilosc stolca.
P.S czy ktoś z was korzysta z ziół proponowanych przez Bonifratów z Łodzi?
Pozdrawiam
Profesor powidział ze jeśli po odstawieniu sterydów będzie nawró choroby to dostnę lek po którym zazwyczaj następuje kilku letnia remisja czy ktoś orientuje się co to moze być za lek??
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 22:04 przez bromkalukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: kasia38 » 18 cze 2014, 21:47

Witam Płock :)
Kiedyś jak brałam długo Metotrexat to równocześnie piłam zioła od Bonifratów, żeby nie szkodziły wątrobie i cały czas wyniki były ok.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 18 cze 2014, 21:51

No ja się wybieram w piątek zobaczymy co wymyślą, zdaje sobie sprawę że nie ebę mógł odstawić leków chemicznych ale warto by się było wspomuc naturą
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 18 cze 2014, 22:24

bromkalukasz pisze:czy ktoś z was po odstaweniu sterydów miał: podniesioną temperaturę ciała 37,4, dzisiaj doszły dreszcze.
po odstawieniu sterydów ,po długim okresie brania ich jest problem.
Temperatura to może być,dreszcze to raczej rzadko,choć możliwe,problemem wtedy są raczej biegunki,krew,powrót zaostrzenia.
Na razie bez paniki,ale obserwuj sie,bo to trudny okres odstawienia.
Długi okres sterydoterapii może np. sprawić kłopoty z pracą nadnerczy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 18 cze 2014, 22:29

Cały czas licze na to że nie ejstem sterydozależny.
Jak narazie z jeitami nie ejst zle czuję że wciągu 2 dni się wyjasni czy to zaaostrzenie czy zwykłe przeziębienie, albo objaw odstawienia
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 19 cze 2014, 00:46

bromkalukasz pisze:Sterydy odstawiłem 14.06 i moje pytanie brzmi czy ktoś z was po odstaweniu sterydów miał: podnsioną temperature ciała 37,4, dzisiaj doszły dreszcze. Brzuch narazie ok chociać zauważyłem że oddaję jak narazie mniejszą ilosc stolca.
P.S czy ktoś z was korzysta z ziół proponowanych przez Bonifratów z Łodzi?
Jeśli gorączka będzie się utrzymywać dłużej niż 2 tygodnie, dojdą mocne poty (przejdziesz kilka metrów, a spocisz się jakby to był maraton), do tego biegunka, ból brzucha, to może sugerować sterydozależność. Decyzję o tym fakcie jednak podejmie lekarz, bo każdy organizm różnie reaguje. U mnie np. było wszytko powyższe.
Co do Bonifratrów, to z tego co pamiętam, to można się do nich umówić na wizytę ze swoimi wynikami badań i zrobią Ci mieszankę ziół specjalnie dla Ciebie :) Ale zioła to też droga prób i błędów, zleży co Twoje jelita tolerują.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 19 cze 2014, 10:29

Tubisia pisze:Co do Bonifratrów, to z tego co pamiętam, to można się do nich umówić na wizytę ze swoimi wynikami badań i zrobią Ci mieszankę ziół specjalnie dla Ciebie Ale zioła to też droga prób i błędów, zleży co Twoje jelita tolerują.
dodałbym tylko,że zioła i w ogóle "leczenie naturalne " jest ok.,byle nie robić z tego jakiegoś sposobu "wyleczenia".
Trzeba dbać o siebie,edukować sie,brać leki,jeść to co nie szkodzi i w zależności od stanu ,a przede wszystkim mieć "głowę" czystą,bez szukania na siłe nowej jedynie słusznej linii leczenia.

Zioła są ok,.,ale w naszym przypadku mogą namieszać,skąd pewność ma mieć zakonnik robiący mieszankę co tobie szkodzi a co nie.To możesz wiedzieć tylko ty,jak to sprawdzisz,nie jako mieszankę,ale pojedynczo .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 19 cze 2014, 11:03

obyty.z.cu, no to miałam na myśli, tylko ciut nieprecyzyjnie ujęłam :) Można popróbować mięty, pokrzywy, szałwii, ale na dłuższą metę raczej zioła nie sprawdzają się niestety. Wszystko zależy od jelit i żadna osoba tu nie powie nikomu co jest w 100% dobre dla każdego, bo w NZJ każdy ma inaczej. Nie pozostaje nic innego jak obserwacja samego siebie i zapiski.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 19 cze 2014, 11:10

Dokładnei ja też nie zakladam ze te zioła mnie cuodwnie ulecza chodzi mi jedynie o wpomożenie leczenia. Ciekawe jest to że jak rano wstaje to czuje się rewelacyjnie temp.36.7 dopiero ok 11-12 ona narasta ( chociaz dziś narazie jest ok). Martwi mnie jedno w tamtym roku jak leżałem w szpitalu to miałem cytomegalie i bylo podobnie z ta temperaturą więc obawiam się że ona znowu wróciła, jutro robie badania krwi i co nieco się wyjanić powinno.
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 19 cze 2014, 11:36

bromkalukasz pisze:: podnsioną temperature ciała 37,4,
przez lata nasłuchałem się od lekarzy,że temp do 38 C jest możliwa i organizm sobie sam poradzi.To ostrzeżenie da nas.Powyżej 38 C bez lekarza się nie da.
U mnie przez lata temp. zmieniała się od 36,0 do 37,7 i przyjęto to za normę,tyle że wtedy dieta była rózna,jedzenie lżejsze albo treściwsze i napoje, żeby się nie odwodnić.
Jeśli się działo coś w jelitach,to trzeba się było dostosować.Tyle,że my chorzy doszukujemy sie przyczyny od razu w jelicie,a to może być inna przyczyna.
Ważne żeby też myśleć w tym zakresie.
Tak swoją drogą,to wielu z nas leczy się u róznych specjalistów,z zdiagnozowanymi chorobami współistniejące.
Wniosek=nie lekceważyć,diagnozować,ale spokojnie bez paniki.
Net pomoże,ale nie zdiagnozuje :wink: :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 19 cze 2014, 13:38

obyty.z.cu pisze:Wniosek=nie lekceważyć,diagnozować,ale spokojnie bez paniki.
Net pomoże,ale nie zdiagnozuje :wink: :razz:
Ano prawda :) inaczej każdy z nas tu by umierał na tony chorób :mrgreen:
obyty.z.cu pisze:U mnie przez lata temp. zmieniała się od 36,0 do 37,7 i przyjęto to za normę,tyle że wtedy dieta była rózna,jedzenie lżejsze albo treściwsze i napoje, żeby się nie odwodnić.
U mnie z kolei norma była temperatura...40 stopni przy nawet najlżejszym przeziębieniu (nawet jeden z lekarzy się tym zainteresował i diagnozował 2 lata jak byłam młodsza i mu tak wyszło z obserwacji, że tak mam i już).

bromkalukasz, w sumie bierzesz tylko sam salofalk, a coś oprócz niego? Jakieś probiotyki? Magnez, potas? Robiłeś ostatnio badania owych?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 20 cze 2014, 17:21

Badania robię regularnie co 2-3 miesiące. Odkąd dostałem steryd wszystko jest idealnie no moze odrobine za duzo sodu ale prof.powiedział ze to normalne rpzy sterydach. Jutro idę zrobić kolejne badania zeby z psutymi rękami do niego nie ejchać w środę jestem ciekaw jak wyjdą.
P.S DZISIAJTEMP. BYŁA ZNOŚNA 37 Jak by coś drgnęło.

[ Dodano: 20-06-2014 ]
No i chyba jednak jest to zaostrzenie ( :cenzura: 4 dni po odstawieniu sterydów nie wierzę!!!) Dziś od rana miałem bół brzucha jak by mi go ktoś kijem przez noc obił ( jeszcze muszę z żoną ustalić czy w nocy nic nie zaszło:) a dodam że odkąd zdiagnozowali mi chorobą nigy brzuch mnie nie bolał :smutny:
Jedyne pocieszenie ejst takie żę kanalizacja funkcjonuje na razie ok i tego się trzymam. Pozdro
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 20 cze 2014, 18:48

bromkalukasz pisze:No i chyba jednak jest to zaostrzenie ( :cenzura: 4 dni po odstawieniu sterydów nie wierzę!!!) Dziś od rana miałem bół brzucha jak by mi go ktoś kijem przez noc obił ( jeszcze muszę z żoną ustalić czy w nocy nic nie zaszło:) a dodam że odkąd zdiagnozowali mi chorobą nigy brzuch mnie nie bolał :smutny:
Jedyne pocieszenie ejst takie żę kanalizacja funkcjonuje na razie ok i tego się trzymam. Pozdro

Lol.. raczej to objawy odstawienia, a nie od razu nie ma sterydów to zaostrzenie. sterydy po odstawieniu trzymają się w organizmie 3-6 miesięcy. Jeśli sytuacja utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, wtedy zgłoś się do lekarza. Nie ma co niepotrzebnie panikować, bo to samo nakręcające się błędne koło :wink: Uwierz mi ból brzucha to nie jedyny objaw sterydozależności :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 20 cze 2014, 18:55

Dzięki za pocieszenie :roll:
Troche się zdenerwowałem bo liczyłem na to że przynajmniej akacje będę miał spoko a tu wyjazd wisi pod znakiem zapytania.
Mam pytanie czy ktoś z was mógł bym mi napisac jak się czuje biorąc immunopuresje?
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

lorema

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: lorema » 20 cze 2014, 19:44

bromkalukasz, mój syn bierze Imuran już 8 lat i nie ma skutków ubocznych.
Więcej odpowiedzi znajdziesz tutaj:
http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=66
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”