metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lorema

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: lorema » 16 lip 2014, 22:17

Syn jest w trakcie podawania, mniej więcej w połowie więc jeszcze nie wiem jak będzie po ostatniej dawce.
:)

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 16 lip 2014, 22:58

A ja jak zwykle ewenement :D humira w miarę ładnie zadziałała na jelita, zaś na stawy niestety nie. A dawka biologi na jelita jest znacznie większa niż ta z reumatologii :smutny: Gastrolodzy mi powiedzieli, że tak może być, bo prawdopodobnie humira zajmuje się jelitami,bo są w gorszym stanie, czy to prawda nie wiem.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 19 lip 2014, 18:59

Poddali byście się terapii biologicznej gdybyście nie byli w ciężkim stanie tylko lekkim??
A i dla potomnych gdyby ktoś z was miał temperature w granicach 37-37,5 i bierze asamax/salofalk radze go odstawić ja tak mialem pamiętacie jak wyżej pisałem ze po odstawieniu sterydów pojawiła się temperatura utrzymywała się 3 tyg. w piątek wylądowałem w MSWIA i doktor Degowska powiedziła zebym odstawił asamax bo mam lekko kreaty7nine podwyższoną a ze akurat był weekend to leżałem w szpitalu i nie pzyjmowałem dosłownie niczego ( a brałem tylko asamax przed przyjściem) i zgadnijcie co?? temperatura minęła, zero problemów z brzuchem!! czułem się rewelacyjnie datego teraz podchodze tak sceptycznie do immunosupresji i bilogi która mi zalecili ale bądz co bądz w badaniu wyszło ze mam prawie całe jelito zajęte zmiany są co proawda powierzchowne ale są . Najgorsze jest to że w pierwszej kolonoskopi rok temu wyszło ze tylk ok.30cm jest zajęte a odkąd zaczęłem terapie ( asamax potem sterydy) stan zapalny, nadrzerki rozniosły sie prawie po cąłym jelicie!! Gdzie yu sens?? Ale pamietajcie jak bedziecie mieli stany podgoroczkowe to weżcie pod uwagę również to że asamax/salofalk może to powodowąc
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: ulka1986 » 19 lip 2014, 22:26

Hej mi większe dawki sulfy bardziej na jelito szkodzą niż pomagają, więc biorę minimalne dawki doustne i uzupelniam leczeniem miejscowym ... Więc coś w tym jest
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 20 lip 2014, 17:37

Dokładnie przed kuracja nie był tragedi a teraz po roku całe jelito zajęte!!
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 20 lip 2014, 19:03

bromkalukasz, no nie do końca tak jest. Raczej to wina istoty samego CU. Poza tym masz i tak fajnie, że dostałeś się na biologię z CU. Bardzo dużo osób po tych pierwszych dawkach inicjujących ma remisję. A salofalk można zamienić na pentasę.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 20 lip 2014, 19:22

No ja biorę narazie AZA a od 31.07 biologie. Asamax/Salofalk odstawione całkowiecie i myśle że dobrze
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Mamcia » 21 lip 2014, 17:23

Tak to jest z działaniami niepożądanymi, że występują różne u różnych osób i w różnym nasileniu. Przy mesalazynie na szczęście u większości chorych działań tych nie ma. To, że choroba szybko postępuje na pewno nie jest związane z przyjmowaniem mesalazyny, ale jej podstępną, nieprzewidywalną naturą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: ulka1986 » 21 lip 2014, 23:00

Hm ja po asamaksie wymiotowalam i było tylko coraz gorzej natomiast po sulfie( która niby ma więcej działań niepożądanych i jest ciężej tolerowana) po kilku dniach poprawa i zero nudności, wymiotow :) ale jak dawki doustne sulfy są większe to niestety nawet brzuch bardziej mnie boli, może to wynikać właśnie ze mesalazyne źle toleruje :oops: ale miejscowo nic mi nie szkodzi i nadrabiam czopkami i wlewkami :)
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 22 lip 2014, 00:41

Mamcia pisze: To, że choroba szybko postępuje na pewno nie jest związane z przyjmowaniem mesalazyny, ale jej podstępną, nieprzewidywalną naturą.
tak się właśnie działo u mnie przez te 30 kilka lat chorowania.
Można było ją przyblokować,ale nie udało się powstrzymać jej ciągłego działania w jelicie na całe jelito,a potem większe w nim zmiany.
Efekty dawało odpowiednie leczenie lekami,spowalniało,wyciszało,ale ...
Asamax był dla mnie najlepszy,a jeśli dochodził metypred to szybko działało.
Niestety do czasu :smutny:
leki muszą być "dopasowane" do chorego,ale ...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 22 lip 2014, 20:16

A czy ktoś z was miał problemy z podniesioną kreatyniną ja tak od listopada mam ja podniesiona przy normie do 106 mam średnio ok 116. Nie wiem czy powinienem kontaktowac się z nefrologiem
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Mamcia » 22 lip 2014, 21:28

Nie jest to dobry objaw, bo świadczy o uszkodzeniu nerek. Nie jest ot wynik bardzo zły, ale musisz na nie uważać. Po pierwsze dużo pić, po drugie nie robić badań z kontrastem, bo ten bardzo uszkadza nerki. Personel nie zawsze poucza, że po badaniu powinno się wypić co najmniej tyle co przed kolonoskopią.
Działanie nefrotoksyczne u niektórych chorych ma także salofalk. Ty zażywasz obecnie maksymalną dawkę. Jeśli nie masz zajętego całego jelita to należy rozważyć leczenie miejscowe i/lub łączone. Czy twój gastro na to nie reaguje?? Do nefrologa należy się udać, bo może są jakieś inne przyczyny pogarszania się funkcji nerek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 29 lip 2014, 15:44

Ostatnio jak byłem w MSWiA dr. Degowska na to zwróciłą uwagę i odstawiła mi asamax. Aktualnie łykam tylko AZA. Rozmawiałem na temat tej kreatyniny z siostrą ( jest lekarzem) i pwoiedziłą że ona by sie tym nie martwiła bo inne parametry mam dobre a przy wydolności nerek lecą również inne parametry pojawiaja sie obrzęki itd. a ja nic z tych rzeczy nie mam. Podobno kreatynina moze yć tez zawyżona u osób które są aktywne fizycznie a ja całę życie byłem ostatnio przystopowałem przez chorobą. Ale fakt będę musiał to obserować i dużo dużo pić.
P.S dzisiaj byłem odebrać wyniki z badań przygotowujących do Humiry i niestety wyszło aktywne zakarzenie CMV ( cytomegalia) teraz muszę zgłosić się na badanie DNA tego wirusa i wtetedy zapadnie decyzja ehhh najbardzie upierdliwe jest to dojeżdzanie i szkodą urlopu z pracy :wink:
Czy znacie taki przypadek żeby to cytomegalovirus spowodowal stan zapalny w jelicie bo tak naprawde jak mnie elkarze od środka oglądaja to nie śa pewni czy to jest crohn czy moze colitis w usg też nie ma typowych zmian, być może to nie jest ani jedno ani drugie i wystarczy wybić drania żeby był spokój?? Modle się o to.

[ Dodano: 29-07-2014 ]
Witam od 3-4 dni zauważyłem że mój mocz jest lekko zielonkawy czy moze mieć na to wpływ aza którą przyjmuję?
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 29 lip 2014, 17:28

bromkalukasz pisze:mocz jest lekko zielonkawy czy moze mieć na to wpływ aza którą przyjmuję?
brałem AZA 12 lat i nigdy tak nie miałem.
Z ciekawości w necie znalazłem ,że może to być "chemia" jako barwniki np. w jedzeniu,ale też np. Cymetydyna i prometazyna.Może jakieś leki brałeś z tym.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 29 lip 2014, 18:50

nic a nic. Jedyną zmianą która wprowadzilem to zwiększenie ilości wypijanej wody ze względu na nieco zawyżoną kreatynine. W czwartek będę w MSW to się podpytam o co kaman

[ Dodano: 29-07-2014 ]
P.S czy aze można odstawić z dnia na dzień??
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”