metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 22 cze 2014, 10:42

kaskaaa1502 pisze:czasami ciężko wierzyc, ze pomimo lat badan,testow itp nie znajduja lekarstwa.
to idź na medycynę i sama lek wynajdź :mad:


bromkalukasz, owszem, pieniądz niestety rządzi, ale nie do końca masz rację.

na chwilą obecną NIE MA leków, które by WYLECZYŁY całkowicie nas z NZJ, lekarze nadal nie wiedzą wszystkiego, można śmiało stwierdzić, że naukowcy wiedzą więcej na temat kosmosu, niż na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Prawda taka, że nie znają przyczyny występowania NZJ, a jak nie zna się przyczyn, to trudno znaleźć na nią lek.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: kaskaaa1502 » 22 cze 2014, 11:06

Tubisia, całkiem nie głupi pomysł:P moze tak zrobię:D
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 22 cze 2014, 11:49

Nie ma co sie spierać na ten temat sprawa jest prosta pieniądz rządzi światem i tyle, zdrowie ludzkie jest nic nie warte trzeba sobie tylko kabze nabić.
Dlatego należy szukac równiez innych metod leczenia szczególnie tam gdzie nei sięga farmakologiczna mafia.
P.S A skąd masz pewnośc że nie znaja przyczyny ( nie łykaj wszystkiego jak pelikan)??
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 22 cze 2014, 13:09

kaskaaa1502, bromkalukasz, bo tą fazę nieufności do medycyny już po prostu przerobiłam przez 11 lat diagnozowania i kolejne prawie 2,5 roku z diagnozą i zaakceptowałam po prostu w pełni fakt nieuleczalności CD:) Jak przelecicie kilkudziesięciu lekarzy i obczytacie większość dostępnych badań, wtedy zaakceptujecie chorobę chyba, i nie mylcie akceptacji z poddaniem się. Poddaniem się można nazwać brak walki o zdrowie.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 22 cze 2014, 13:27

bromkalukasz pisze:Dlatego należy szukac równiez innych metod leczenia szczególnie tam gdzie nei sięga farmakologiczna mafia.
P.S A skąd masz pewnośc że nie znaja przyczyny
Tubisia pisze: Jak przelecicie kilkudziesięciu lekarzy i obczytacie większość dostępnych badań, wtedy zaakceptujecie chorobę chyba, i nie mylcie akceptacji z poddaniem się. Poddaniem się można nazwać brak walki o zdrowie.
bromkalukasz, każdy nowo zdiagnozowany wchodząc na te forum powtarza podobne tezy,poleczysz się to zrozumiesz, że to bez sensu.
MAR
18
Myślisz, że tylko sama tabletka cię uleczy? to jesteś głupkiem !
Tytuł celowo szokujący i prowokujący bo czasami zimny kubeł na głowę przydaje się, abyśmy naprawdę uświadomili sobie, KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA WŁASNE ZDROWIE.
Zachęcam do wysłuchania wykladu dr Włodzimierza Tarasiuka - TUTAJ Tym bardziej w dobie kulejącego NFZ i przepracowanych lekarzy, warto się z wykladem zapoznać.

Problem tabletki dotyczy zarówno ciała, jak i psychiki. Jeżeli nie będziemy sami wspomagać procesu leczenia, a to w formie zmiany trybu zycia, zachowania czy myślenia oraz emocjonalnego reagowania, to żadna tabletka nie będzie cudownym środkiem, która zrobi coś za nas bez wysiłku z naszej strony. Warto sobie wziąć to do serca i zaczać zmiany w sobie, zwłaszcza , że tabletka wywołuje dużo skutków ubocznych, dodatkowo nas osłabiająć. Oczywiscie jeżeli ktoś bierze dużo tabletek, to nie może sobie bezkarnie ich sam odstawiać bez konsultacji z lekarzem.
http://helenazarzecka.blogspot.com/2014 ... zy-to.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: kaskaaa1502 » 22 cze 2014, 13:46

akceptuje fakt, ze lekarze nie znają przyczyny a tym samym lekarstwa, ale ani oni ani my nie wiemy co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratoriów i ośrodków badawczych. dlaczego mam nie mieć nadziei ze niedługo jakiś lek wypłynie i w końcu odetchniemy z ulgą?
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: obyty.z.cu » 22 cze 2014, 14:41

dlaczego mam nie mieć nadziei ze niedługo jakiś lek wypłynie i w końcu odetchniemy z ulgą?
nie no, nadzieję to trzeba mieć,żyć nią,ale codziennie trzeba się borykać z chorobą na bieżąco,więc lepiej żyć realnie :wink:
Ludzie z zaakceptowaną swoją sytuacją przestają się tym zamartwiać i żyją swoim życiem,korzystają z niego,a to wiele znaczy.
Ten kto myśli tylko o chorobie zamyka się w sobie,a to psychika u nas jest najważniejsza.
Ale masz rację,trzeba być otwartą .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 23 cze 2014, 08:34

obyty.z.cu pisze:nie no, nadzieję to trzeba mieć,żyć nią,ale codziennie trzeba się borykać z chorobą na bieżąco,więc lepiej żyć realnie :wink:
O to mi chodziło, tylko jak zwykle pokomplikowałam posta :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 23 cze 2014, 20:00

Dziś odebrałem wyniki kriw CRP 4,5 ( norma 0,5), żelazo 39( norma od 58) no i OB 30.
Dodatkowo sprawdzałem cytomegalie czy sie nie aktywowała bo w tamtym roku cześciowo z jej powodu przelezałem miesią w szpitalu i wynik wyszedł " niejednoznaczny".
Poza tym wszystkie wyniki cacy, czyli skoro mam aż tak CRP podniesione to ta temp. to raczej nie jest objaw odstawienia sterydów tylko raczej zaostrzenia CU lub nawrotu cytomegali, aczkolwiek przyznam ze dzis jak narazie jest gitara stolec był raz i to w miarę unormowany i temp. tylko 37,0. Bólu brzucha brak.
P.S czy ktos z was leczył się gancyklovirem ( lek na cytomegalovirusa), jeśli tak to jak to znosiliście?
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 23 cze 2014, 20:58

bromkalukasz pisze: czyli skoro mam aż tak CRP
No nie do końca prawda. Dla każdego norma w NZJ z tego co zauważyłam wygląda inaczej. U mnie CRP wysokie było - 43,5 - bezpośrednio po operacji, a przed było w normie (a miałam przetokę, zwężenie, skrajne wyczerpanie, odwodnienie). CRP może być też lekko podniesione ze względu właśnie na temperaturę, która jest naturalną reakcją organizmu na np. przeziębienie.

Co do żelaza z kolei, jeśli masz niską hemoglobinę, to wtedy należy zwracać uwagę, żelazo może być niskie z innych przyczyn, ale niekoniecznie niski poziom musi oznaczać coś złego, zaś na pewno niski poziom HGB i Fe to już duży problem. A skoro piszesz, że reszta wyników ok, więc chyba niepotrzebnie się martwisz,
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 25 cze 2014, 17:37

No HGB mam na poziomie 15,2. Bardzo jestem ciekaw co mi jutro powie profesor, mam obawy że może mnie skierować znowu do kliniki żeby tą cytomegalie wybadać.

[ Dodano: 25-06-2014 ]
No to jestem po wizycie, badanie endoskopowe wykazałoże jelito jest zagojone więc zaistniałe dolegliwości wegług profesora nie są efektem zaostrzenia choroby. Według niego ejst to jakieś zakarzenie bakeryjne dostałem Xifoksan.
P.S ja osobiście uważam że to wirus cytomegali się u mnie aktywował ponownie ale zobaczymy jak leki pomoga to znaczy że nie miałem racji.
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 25 cze 2014, 19:48

bromkalukasz pisze:Xifoksan
Masz na myśli antybiotyk Xifaxan czy coś innego jeszcze?
bromkalukasz pisze:No to jestem po wizycie, badanie endoskopowe wykazałoże jelito jest zagojone więc zaistniałe dolegliwości wegług profesora nie są efektem zaostrzenia choroby.
A nie mówiłam, by zbytnio nie panikować :razz:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 11 lip 2014, 16:54

:)
Tak antybiotyk, choć mam wrażenie że to cytomegalovirus i ten antyiotyk poza wybciem flory bakteryjniej nic nie da no ale cóż trzeba komuś zaufać.
Jutro jadę do bonifratów żeby wspomuc się ziółkami, był ktoś u nich w Łodzi?

[ Dodano: 27-06-2014 ]
Witam wlaśnie wróciłem od bonifratów , ziółka zakupione teraz zobaczymy jaki będzie efekt.

[ Dodano: 11-07-2014 ]
Witam odświężę temat
Własnie wylądowałem w MSWIA moje pytanie brzmi na którym piętrze mieści się ten sławetny oddział ukierunkowany tylko na nasze choroby?? Ja leżę na 2 piętrze
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 11 lip 2014, 17:09

Na 3 piętrze :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Baby » 11 lip 2014, 17:44

bromkalukasz, ja leżę od 3 tygodni na III piętrze - jesteś jeszcze?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”