metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Tubisia » 29 lip 2014, 20:27

bromkalukasz, można, ale za decyzją lekarza, a nie samemu.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: Mamcia » 29 lip 2014, 21:09

Można odstawić AZA od razu, ale robi się to w trzech przypadkach: działań niepożądanych, braku efektu terapeutycznego lub dłuuugiej remisji. Takich decyzji nie należy podejmować samemu tylko po rozmowie z lekarzem i rozważeniu wszystkich za i przeciw.
Co do nerek to siostra nie ma racji, bo PNN przebiega w ukryciu i podstępnie nie dając żadnych objawów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bromkalukasz
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 09 sie 2013, 21:09
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: metypred - odstawienie, podniesiona temperatura dreszcze

Post autor: bromkalukasz » 05 sie 2014, 21:23

Witam wszystkich najpierw się trochę pochwalę , właśnie ejstem w górach i mam piękną pogodę:) Zakupiłem tu cherbate potocznie zwaną "czystek" z tego co wyczytałem w necie ma ona bardzo wiele zalet jedną z głównych jest wzmocnienie układu immunologicznego. Mam pytanie czy7 ktoś z was ją pił i czy mu nie zaszkodziła, ponieważ mam dylemat biorę AZE która ma za zadanie wyciszyć działanie tegoż układu więc czy wzmacnianie go przez pcie tego typu ziół ma sens??
Pozdrawiam
31 lat, 179cm, 80kg( wyjściowa waga) aktualnie 69,5 kg

Salofalk/asamax- uczulenie,ODSTAWIONY
Od 14.06 odsawiony metypred
Od 20.06 Azatiopryna 50mg, czystek, zioła bonifraterskie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”