Zaostrzenie a metypred

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Zaostrzenie a metypred

Post autor: nitosia » 15 cze 2013, 13:45

Od tygodnia zaczęło się zaostrzenie. zwiększyłam dawkę sulfy do 3 x 3, ale to niewiele pomaga ( stosuję też dietę). zastanawiam się nad włączeniem metypredu. Tylko zastanawiam się czy Metypred 16 - jedna tabletka dziennie wystarczy. Za 2 tygodnie szykuję się na operację kolana i do tego czasu chciałabym już nie biegać tak często do toalety.
a wizyte u gastrologa mam dopiero we wrześniu.
Jak myślicie czy jedna tabletka dziennie wystarczy? (boję sie jak diabli sterydów, a nie chciałabym zrezygnować z operacji kolana.
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zaostrzenie a metypred

Post autor: nitosia » 18 cze 2013, 22:21

Złapałam go dzis prywatnie i niestety. Metypred 16 mg (1-1-0) plus aza, którą będę serwować "po raz pierwszy. No i nici z planowanej operacji kolana. Buuu
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”