Czy metypred jest moczopędny ?

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Czy metypred jest moczopędny ?

Post autor: szamanek23 » 10 lut 2013, 15:00

Jak myślicie czy przez branie metypredu moje wizyty w wc w nocy by oddać mocz są częste (co 1,5 -2 godziny).W dzień też często chodzę .Czasem w nocy poci mi się też bardzo kark ale nie co noc. Przez branie Metypredu osiągnąłem w końcu remisję po 45 dniach krwistej biegunki .I w zamian tego chodzę teraz z moczem .Zaznaczam że mocz oddawany jest w normalnych ilościach i po parę kropelek .

[ Dodano: 10-02-2013 ]
Miało być w normalnych ilościach a nie po parę kropelek:)
Marcin_Bielsko

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy metypred jest moczopędny ?

Post autor: Mamcia » 10 lut 2013, 21:28

Badanie ogólne moczu koniecznie. Nim zrobisz to nasiusiaj do słoika i obejrzyj świeży i po paru godzinach. Mety, osad świadczy o zapaleniu dróg moczowych. Przy braniu kortykosteroidów (to też są leki immunosupresyjne) zwiększ się ryzyko powstawania stanów zapalnych. NZJ sprzyja również kamicy.
Powodem nocnego wstawania dodatkowo może być zatrzymywanie płynów w organizmie, a filtracja przez nerki w nocy w pozycji leżącej jest lepsza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”