Metypred trądzik

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian2907
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:13
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Metypred trądzik

Post autor: Damian2907 » 02 sie 2012, 10:20

Witam

Mam takie pytanie ponieważ biorę metypred aktualnie 20mg rano i 8mg na wieczór i oczywiście mam zaokrągloną twarz oraz straszny trądzik. Pytanie brzmi czy znacie jakieś maści antybiotyki na ten trądzik które wam pomogły albo które używaliście i nie pomogły , i czy żeby ten trądzik z szedł to muszę zejść dopiero ze sterydów żeby ten trądzik zanikł?

Proszę o pomoc:) sterydy biorę pierwszy raz więc jest to coś dla mnie nowego. I dziwnie się czuję z tym:) . Ogólnie ludzię się tak dziwnie patrzą i trochę się krępuje;/
Wiara Czyni Cuda!!!


Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred trądzik

Post autor: aga_wu » 02 sie 2012, 16:55

używałam Davercin (od dermatologa) i było ok. Ale oczywiście nie rozwiązywało to problemu :neutral: bo gdy tylko przestawałam go stosować problem wracał.

Jak zeszłam na mniejsze dawki (koło 16mg/dobę) to trądzik sam ustąpił.

Damian2907
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:13
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Metypred trądzik

Post autor: Damian2907 » 02 sie 2012, 20:17

aha czyli muszę przeczekać ten czas:)

dzięki wszystkim za pomoc:)
Wiara Czyni Cuda!!!


Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Metypred trądzik

Post autor: Orzelek » 03 sie 2012, 23:11

Jak miałem trądzik posterydowy, to na zmiany na klatce piersiowej i plecach stosowałem robiony płyn z apteki pod nazwą płyn Kummerfelda, papka Kummerfelda (łac. - Lotio Kummerfeldi, Aqua Kumerfeldi).
Zmiany na twarzy leczyłem miejscowym antybiotykiem: Davercinem lub Zinerytem
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Damian2907
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:13
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Metypred trądzik

Post autor: Damian2907 » 07 wrz 2012, 09:31

mam pytanie po jakim czasie zejdzie ten trądzik po sterydach?

bo sterydów nie biorę już 2 dni i narazie nie widzę by coś schodziło tylko teraz mnie piecze i taka skóra wysuszona jest


wiem że 2 dni to krótki okres . Napiszcie ile wam ten trądzik schodził i czy napewno to samo zejdzie bo czuję się okropnie

wyglądam jak hobbit ;/

a tu 14 września do sql jak ja to przeżyje;/
Wiara Czyni Cuda!!!


Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

Damian2907
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:13
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Metypred trądzik

Post autor: Damian2907 » 10 wrz 2012, 10:36

u dermatologa byłem jak brałem sterydy to mi powiedział że priorytetem było odłożenie sterydów ale wtedy to nie było możliwe . Może teraz przepiszę jakąś dobrą maść

dzięki wielkie :)

[ Dodano: 10-11-2012 ]
Witam

mam pytanie

nie biorę już 2 miesiace sterydów a twarz od trądziku można powiedzieć mam gorszą niż gdy brałem

moja twarz jest cała czerwona i trądzik poprostu nie znika.

Byłem u dermatologa i przepisał mi jakąś tam maść co kiedyś brałem ale nie pomogła bo mówi ze tabletek mi nie może dać bo mogą powodować zapalenie w jelitach

Próbowałem już róznych sposobów , kupiłem sobie maść kalias ( małe opakowanie 30zł) niby rewelacja nic nie pomogło , potem srebro do przemywania oraz teraz pudroderm ale nic.

Proszę was znacie coś dobrego? co mi nie zaszkodzi a pomoże:)

już nie daje rady z tym tylko ciagle jakiś podkład daje na siebie bo takto wyglądam strasznie;/

[ Dodano: 23-12-2012 ]
Ludzie mam pytanie

sterydów nie biorę już od 17 września a trądzik mam gorszy niż jak brałem sterydy.

Niewiem co robić byłem u dermatologa to przepisał jakąś maśc na cynku bo powiedział ze tabletek mi nie da bo moga powodowac zapalenie jelit.


Może nie mam tak dużo pryszczy niż jak brałem sterydy ale moja twarz jest cała gorąca i mam takie czerwone plamy tam gdzie miałem trądzik. Strasznie ogólnie mi jest gorąco na twarzy. Może coś polecicie na te czerwone plamy?
Wiara Czyni Cuda!!!


Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

Damian2907
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2012, 11:13
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

trądzik czerwone plamy

Post autor: Damian2907 » 23 gru 2012, 19:17

Witam was

Mam takie pytanie . Sterydów nie biorę już od 17 września , trądzik mi troszkę zszedł ale dalej jest go dużo i mam strasznie na policzkach i na skroniach takie czerwone plamy po trądziku. W niektórych miejscach na twarzy nie mam juz tego trądziku ale te czerwone plamy sa. Ciągle mi jest gorąco na twarzy i ogólnie to strasznie wygląda. Byłem u dermatologa to przepisął mi jakąś masc na cynku ale nie pomogła, chciał dac jakieś tabletki ale muwił że przy tej chorobie mogą wywołać zapalenie jelita.

Możecie coś poradzić na te czerwone plamy na twarzy i ten trądzik. Męcze się znim niemiłośiernie, już tyle pieniędzy wydałem i nic.

scaliłam
Ostatnio zmieniony 25 gru 2012, 00:49 przez Damian2907, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara Czyni Cuda!!!


Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred trądzik

Post autor: obyty.z.cu » 23 gru 2012, 22:11

Damian2907 pisze:Byłem u dermatologa to przepisął mi jakąś masc na cynku ale nie pomogła, chciał dac jakieś tabletki ale muwił że przy tej chorobie mogą wywołać zapalenie jelita.
czyli terapia antybiotykowa,pewnie jakaś tetrocyklina.
Bakterie trzeba wytruć.
Mi na trądzik różowaty to pomogło i bez tego nic nie działało.
Lekarz dobrze mówi :wink:
Maść będzie dodatkiem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Metypred trądzik

Post autor: palula88 » 04 wrz 2015, 14:45

Mnie dopadł problem trądziku :( a myślałam że mnie ominie.. wysypało mi całą buzie szyję dekold i plecy a dopiero jestem przy 24 mg... gdzie tam do 0.. eh. Jest sens iść do dermatologa czy i tak specyfiki dermatologiczne niewiele pomogą?
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2015, 18:31 przez palula88, łącznie zmieniany 1 raz.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Metypred trądzik

Post autor: alate » 04 wrz 2015, 15:57

ja trądziku jak takiego nie mam, tylko jakieś takie grudki podskórne, kilka na czole. Za to rozstępów ci u mnie dostatek, już cała w paski się robię
Najgorsze jednak jest to, że nie mogę odstawić tego świństwa, co zejdę poniżej 6 mg, zaraz stan podgorączkowy się pojawia i biegunka, wracam do wyższej dawki, zaraz mija.
Crohn ? Z tym da się żyć !

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Metypred trądzik

Post autor: karolek0303 » 04 wrz 2015, 15:58

mnie sie wydaje,ze mnie tez troche wysypało na twarzy po ponad miesiącu 32 mg,teraz powoli będę schodził,więc może i trądzik zejdzie
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred trądzik

Post autor: obyty.z.cu » 04 wrz 2015, 16:39

palula88 pisze:Jest sens iść do dermatologa czy i tak specyfiki dermatologiczne nie wiele pomogą?
tak i pomoże.
Temat tylko w tym,czy zastosuje środki "powierzchniowo" czyli maści i kremy,czy tabletki - antybiotyki,a z nimi jest problem taki,że trzeba je brać długo,kilka miesięcy,aby wytepić systemowo.
Mi po 42 dniach ...musiałem odstawić ze wzgl. na skutki uboczne.
Ale....krem ROZEX z metronidazolem dalej mam i go stosuje i pomaga doraźnie.
Podobnie wcześniej maści robione wg recepty.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Metypred trądzik

Post autor: patkaas » 04 wrz 2015, 19:42

Mnie też właśnie coś trochę wysypało, chociaż nie ma tragedii. Bardziej drobny wysyp na czole i ogólnie jakieś pojedyncze zmiany. Jestem na 16 mg. U dermatologa nie byłam dawno, więc chyba czas się wybrać, tylko te kolejki do mojej to jakaś tragedia.

ps. nie wiecie może ile ważne jest skierowanie do dermatologa? Wzięłam sobie od rodzinnego w maju, aczkolwiek jakoś nie było kiedy iść do lekarza, więc czy jest ono jeszcze ważne czy muszę iść po nowe?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred trądzik

Post autor: obyty.z.cu » 04 wrz 2015, 20:28

skierowanie ważne
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Metypred trądzik

Post autor: palula88 » 04 wrz 2015, 22:12

Alate bardzo wspolczuje rozstepow bo wiem ze pozbycie sie ich graniczy z cudem..;/. Tradzik przynajmniej ustapi po odstawieniu (chyba) a z rozstepami gorzej..
Ja ogolnie wygladam zle na buzi.. z jelitami super energia jest checi do dzialania itp a z wygladu tragedia, buzia jakas nie moja opuchnieta, oczy podkrazone.. i tu zaczyna sie nowy problem :cry:
Imuran 100mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”