Metypred jest refundowany?

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anaanek
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:59
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Metypred jest refundowany?

Post autor: anaanek » 19 lip 2012, 11:01

Mi lekarze przepisują na 100 % a na stronie ministerstwa zdrowia jest zaznaczone że jest refundowany wiec jak to jest??
Ania

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metypred jest refundowany?

Post autor: Mamcia » 19 lip 2012, 22:15

http://leki-informacje.pl/leki_refundowane.html i ma wskazanie refundacyjne choroby z autoagresji, więc powinien być na ryczałt.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

anaanek
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:59
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Metypred jest refundowany?

Post autor: anaanek » 21 lip 2012, 11:21

Dzięki za odpowiedź tylko w takim razie nie wiem czemu dostłam ze szpitala pełnopłatne recepty na metypred i teraz od lekarki rodzinnej też
Ania

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metypred jest refundowany?

Post autor: Mamcia » 21 lip 2012, 20:50

albo nie douczeni są, albo protestują. Zrób wydruk ze stron o refundacji i z papierów rejestracyjnych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”