Metypred - ostawienie

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Metypred - ostawienie

Post autor: chrzanovy » 06 gru 2014, 10:47

Tak napisal ortopeda w opisie USG I zalecil rehabilitacje przez tzw fale uderzeniowa, chodze na to raz w tygodniu do rehabilitanta. Dzieki za posta, czyli pewnie u mnie zaczynaja sie nowe fajne efekty uboczne sterydow, ale nie ma dramatu
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Metypred - ostawienie

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2014, 12:06

z ta falą uderzeniową też jest różnie,ortopeda z WSzZ w Lesznie mi chwalił i przepisywał (niestety tylko za kasę u nas),a dobry ortopeda (sprawdzony nie raz profesor w Poznaniu) odradzał na zasadzie- to jak z maściami,nie pomoże nie zaszkodzi,a w głowie odblokuje.
Może w Twoim przypadku zadziała.

Kiedyś miałem "stopę cukrzycową",mądrzy chirurdzy leczyli maściami i opatrunkami.
Poszedłem do znanej mi pani rehabilitantki i ona pięknie wygoiła rany.
Laser który mi kategorycznie zabronili lekarze ona wprowadziła,chodziło o odpowiednie dawki,czasy itd. Tak więc jak we wszystkim...kompetencja.
Ale jesteś na dobrej drodze,więc z każdym dniem będzie lepiej,czego Ci życzę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Metypred - ostawienie

Post autor: chrzanovy » 06 gru 2014, 13:44

Jestem po 2 zabiegu narazie w zasadzie bez zmian, zobaczymy tak jak piszesz jak ma pomoc to pomoze. Dzieki
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”