Medrol

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Medrol

Post autor: zuza » 25 mar 2004, 16:02

Poprzedni post nale?y do mnie. Zaby3am sie zalogowaa.

papuas
Początkujący ✽✽
Posty: 79
Rejestracja: 23 lut 2004, 21:50
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Medrol

Post autor: papuas » 25 mar 2004, 20:49

btw.
intersuje mnie s3owo zaby3am:) wiem co to znaczy 8) , ale sk?d Ty to wiesz :o ??

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medrol

Post autor: Jari » 25 mar 2004, 21:55

Go?ciu ( to brzmi nie za elegancko ale có?) Ja mia3em podobny problem.
Przez lata bra3em Sulfasalazin EN ale jako ze nigdy nie doprowadzi3 do ustania objawów niedawno poprosi3em pani? doktór o Salofalk. Ona powiedzia3a ?e chetniej go przypisuje i wogóle bardziej go poleca.
Zaczo3em go braa równoleg3e z 30 mg Encortonu bo trzeba by3o w koncu co? poradzia na mój nie najlepszy stan.
I tu niespodzianka jak tylko zmieni3em ?rodek to pogorszenie znacznie czestrze wizyty w toalecie i ogólnie okropnie. Zjad3em w sumie 100 tabletek i stwierdzi3em koniec z tym, najwyra1niej jestem uczulony wiec odstawi3em Salofalk i pewnie wróce do Sulfasalazyny.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

zuza
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2004, 04:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Medrol

Post autor: zuza » 25 mar 2004, 22:48

Ej ch3opcy?
czepialski i nieuwa?ny - fajnie, ?e piszecie!

papuas - nauczyciele wymagali ode mnie znajomo?ci takich s3ów, a ja ich do dzi? nie zaby3am. Poza tym afiszuje sie tym 3M i Warszaw?, ale wiesz co? prawda jest taka, ?e to Bia3y jest moim miastem rodzinnym.

Jari - ogromne dzieki za te uwage. Nie jestem ?adnym go?ciem! Jak d3ugo ci?gnie sie ten Twój nienajlepszy stan?[/b]

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medrol

Post autor: Jari » 25 mar 2004, 23:01

zuza pisze:Jak d3ugo ci?gnie sie ten Twój nienajlepszy stan?[/b]
No wstyd sie przyznaa ale od poczatku jak choruje czyli 5-6 lat (na 24 ju? prze?yte).
Oczywi?cie to nie moja wina :oops: to choroba :evil: jest w moim wypadku wyj?tkowo upierdliwa!
Mia3em tylko jeden krótki okres poprawy gdy za pierwszym razem bra3em Encorton ale po odstawieniu sprawy powróci3y do normy. Dlatego teraz znowu zaczo3em sie Encortonia i sa juz pierwsze pozytywne efekty :)

A co do "zaby3am" to mi3o ?e uzywasz takich wyrazów, ja tez czasem lubie wtr?cic cos po Rosyjsku :) !
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”