Metypred a brak apetytu?

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gosia2122
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 17 paź 2011, 10:29
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Metypred a brak apetytu?

Post autor: gosia2122 » 20 lut 2012, 17:03

witam,
Przy pierwszym zaostrzeniu brałam Encorton 10mg i skutkiem ubocznym był:wilczy apetyt i pogorszenie wzroku, teraz po drugim zaostrzeniu dostałam Metypred 4mg 2x1 i tu ciekawostka-mam dużo mniejszy apetyt/nic mi nie smakuje, nie mam na nic ochoty.../
Nie powinno być odwrotnie, zwiększony apetyt?

Bardzo mi zależny żeby przybrać na wadze, narazie waga stoi w miejscu:(

ps. nawet zamówiłam dziś preparat odżywczy Ensure

Pozdrawiam
Gosia

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Metypred a brak apetytu?

Post autor: bartox » 20 lut 2012, 23:32

4mg x2 jeszcze nie za duzo wiec spokojnie ;) ja prabrem 4xpo 4mg dziennie a apetyt dostalem dopiero przy zjeżdżaniu z dawek :roll:
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Metypred a brak apetytu?

Post autor: aga_wu » 21 lut 2012, 09:29

U mnie podobnie jak u bartoxa, apetyt pojawiał się dopiero po jakimś czasie, po pierwszej redukcji (po czasie ok. 1 - 1,5 miesiąca).

Startowałam od 3x16mg. Co ciekawe nie przytyłam dużo ok. 2kg (ciężko powiedzieć ile w tym zasługi sterydów).

Teraz biorę encorton 15 mg (jestem własnie pod redukcji z 20mg) i mam apetyt tylko na rzeczy których jeść nie mogę ;)
A jak widzę moje gotowane warzywa i mięsko albo rybsko to mi apetyt przechodzi :P
Ale dostaje niekontrolowanego ślinotoku jak widzę czekoladę, frytki, kapustę kiszoną, fasolkę... :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”