MEDROL 16 mg a odstawienie SALOFALKU

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Daga03
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:52
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

MEDROL 16 mg a odstawienie SALOFALKU

Post autor: Daga03 » 07 mar 2011, 08:48

Mam pytanko do bardziej doświadczonych.Jestem w głębokiej remisji od kilku lat borę 2x2 salofalk i wszystko jest niby o.k. Od 2 miesięcy biorę MEDROL jednak to ze względów ginekologicznych ( przed in vitro) i mam pytanko czy mogę na jakis czas przerwać przyjmowanie Salafalku jeżeli w tym czasie biore steryd.Prawdopodobnie skutkiem ubocznym przyjmowania Salofalku jest mój problem z ciążą.I jeszcze jedna sprawa od kilku dni bardzo bolą mnie plecy niedaleko nerek , czy to może być związanie ze sterydami i jakie badania powinnam wykonać.dziękuję z góry.
Daga

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MEDROL 16 mg a odstawienie SALOFALKU

Post autor: Mamcia » 07 mar 2011, 13:59

Salofalk nie wpływa na płodność kobiet i nie powinnaś przerywać brania, chyba, że masz remi8sję histopatologiczną i zezwoli ci na to lekarz. Bóle mogą być spowodowane sterydami, ale częściej pojawiają się przy zmniejszaniu dawki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”