Encorton+inne sterydy

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

Encorton+inne sterydy

Post autor: Gość » 19 lis 2005, 17:53

Witam.
Choruje na CU od pieciu lat. W tym czasie mialem tylko 2 zaostrzenia. Pierwsze 5 lat temu (wystarczyla niewielka dawka sulfasalazyny, aby przeszlo po 2 dniach), oraz drugie w maju tego roku, ale tak naprawde to dopiero to drugie zaostrzenie pokazało mi czym ta choroba naprawde jest. W ciągu 5 tygodni schudłem 28 kilo. Ze szpitala wyszedłem w lipcu, ale dopiero od wrzesnia zaczalem normalnie funkcjonowac. Od czerwca biore Encorton, w tej chwili jestem przy dawce 10mg na dobe, zejsc nizej nie moge gdyz jest to rownoznaczne z kolejnym zaostrzeniem. Do tego biore salofalk 500 w tabletkach po 2 tab. 3 razy dziennie. Biorac te leki czuje sie dobrze, nie ma krwi, biegunek, boli brzucha, tylko posterydowa wysypka mi zostala po tym jak wieksze dawki encortonu przyjmowalem. Problem polega na tym ze bardzo chcialbym wrocic do swojej normalnej wagi, gdyz wygladam w tej chwili jak dziecko(pryszczate w dodatku). Boje sie siegnac po metanabol gdyz slyszalem ze sa lepsze leki na niedowage od wymienionego. Pytanie brzmi czy mozna w ogole zazywac sterydy anaboliczne w polaczeniu z encortonem i salofalkiem oraz czy moga one miec jakis wplyw na przebieg CU niezaleznie czy sie bierze Encorton czy nie.

Pozdrawim wszystkich walczacych z nzj.
Sebastian

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton+inne sterydy

Post autor: Mamcia » 19 lis 2005, 22:29

Niedowagę zwalca się odpwiednią dieta w tym dietami przemysłowymi. A przed sterydami anabolicznymi przestrzegam, tk jak przed stosowaniem czegokolwiek bez porozumienia z lekarzem prowadzącym.
I prośba zaloguj się.
Mamcia

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Encorton+inne sterydy

Post autor: inkaska » 21 lis 2005, 10:50

ja przytylam w ostatnim czasie 8 kilo, brałam portagen no i duzo jem......
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Krzysiek82
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:03
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Encorton+sterydy

Post autor: Krzysiek82 » 23 lis 2005, 18:56

Moim zdaniem metanabol jest kiepskim pomyslem. Mialem podobna sytuacje do Twojej. Przy ostrej fazie choroby schudlem okolo 20 kg. Wazylem 67 kg przy wzroscie 187 cm wiec wygladalem bardzo kiepsko!! Mialem duze kompleksy z tego powodu. Wszystko uleglo zmianie przy Encortonie. Zaczalem przyjmowac od 60 mg na dobe. Czulem sie dobrze. Mialem duzy apetyt. Jednak gdy zmniejszylem dawke apetyt razem z nia zmalal i skonczylo sie tycie. Chcac sobie pomoc i korzystajac z okazji dobrego samopoczucia (wciaz bralem encorton) wzbogacilem diete i zapisalem sie na silownie. Efekty byly swietne. Encorton powodowal dalej dosc dobry apetyt, moglem jesc wiecej produktow. Jadlem bardzo duzo bialka i weglowodanow ( glownie: duzo ryzu, ryb, kilka dziennie bialek z jajek- odrzucalem zoltka gdyz one maja kiepski wplyw na lelita przy naszej chorobie, gotowana piers z kurczaka, chude wedliny). Tylem nawet 4 kg w ciagu tygodnia. Na mnie taka dieta dzialala swietnie i wysilek fizyczny na silowni nie przeszkadzal w leczeniu wiec moze i Ty tego sprobuj. Mysle ze to duzo lepsze rozwiazanie niz metanabol. Probowalem rowniez odzywek kulturystycznych bialkowo weglowodanowych jednach przy nich mialem dosc ostre biegunki.
Pozdrowionka!
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, 18:26 przez Krzysiek82, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja sie ucze najwiekszej sztuki zycia,usmiechac sie zawsze i wszedzie i bez rozpaczy znosic bole i nie zalowac tego co przeszlo i nie bac sie tego co bedzie
gg: 2396092

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Encorton+inne sterydy

Post autor: Ania16 » 23 lis 2005, 19:44

ja biorac sterydy przytylam 14kg...mam pelno rozstepow... i juz nigdy wiecej bym nie chciala :? i nie bede pewnie, poza tym zycze duzo zdrowia i bez zadnych zaostrzen! :D
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”