encorton- szybkie schodzenie z dawki

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
tymon2
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:12
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: koszalin toruń
Kontakt:

encorton- szybkie schodzenie z dawki

Post autor: tymon2 » 21 maja 2009, 20:11

Niestety dorwała mnie choroba i po tygodniu walki zmuszony jestem do encortonu. Brałem juz go i było ok. Zacząłem od 40mg przez 5 dni ale potem lekarz kazeschodzic o 5 mg co trzy dni Czy to aby nie za szybko? Czy to nie ma zlego wpływu na nadnercza tak szybko schodzic? sterydy napewno mi pomoga nawet w tak szybkiej terapii ale szybkosc schodzenia jest dla mnie niepokojace kiedys schodzilem najszybciej co 5 dni
Co o tym myslicie?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: encorton- szybkie schodzenie z dawki

Post autor: Mamcia » 21 maja 2009, 21:46

Nasze doświadczenia co do sterydoterapii są inne, ale ... Jeśli po tych 5 dniach stan kliniczny uległ gwałtownej poprawie to dawkowanie sterydów można zmniejszać szybciej niż po ich długim stosowaniu, bo nadnercza jeszcze nie zostały zablokowane. U mojej mamy sterydy zmniejszano z dawki 40 do 20 w ciągu 10 dni, ale 40 mg było podawane tylko parę dni. Po zaobserwowaniu poprawy dawkę zmniejszono o 10 mg. Nie jest to NZJ, ale piszę o tym, bo również byłam tym zdziwiona.
Musisz obserwować swój organizm, czy nie masz objawów gwałtownego odstawienia sterydów.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

tymon2
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:12
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: koszalin toruń
Kontakt:

Re: encorton- szybkie schodzenie z dawki

Post autor: tymon2 » 21 maja 2009, 23:58

dziękuje za odpowiedz i radę

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”