Encorton, ale w ciąży

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Rima
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 26 lut 2004, 15:48
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Encorton, ale w ciąży

Post autor: Rima » 08 wrz 2008, 14:41

Przepraszam, ale ten wątek umieśniłam również w "Nic co ludzkie..." ale potrzebuje Waszej porady.


Jestem po badaniu rektoskopowym i oczywiście ostry stan zapalny colitis ulcerosa w 23 tygodniu ciąży. Gastro zaleciła mi Sterydy 30 mg Encortonu - oczywiście ja na samo słowo steryd reaguje wysypką, a nie wiem jakt o się ma w stosunku do dziecka. Lekarz mówi: dziecko będzie wiedziało, że Pani brała sterydy, ale co to znaczy???
Potem zadzwoniła i zaproponowała mi szpital, wlewki doodbytnicze z hudriokortyzonu, ze podobno mniej szkodliwe niż dosystne sterydy. NIe wiem juz sama co o trym myśleć. Podumałyśmy i jeszcze przez tydzien postanowiłyś,uy poeksperymentować na Asamaxie 3x2 tabletki (wcześniej brała Salofalk 3x1 i malutka poprawa), i Pentasa czopki co drugi dzień. Nie wiem c o mam robić. Ufam swojej gastro ale wolałabym uniknąc sterydów jednak. Czy ktoś z Was tak miał? Czy któraś z Was była częstowana takimi dawkami Sterydów?
Iza

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Encorton, ale w ciąży

Post autor: Linda123 » 08 wrz 2008, 15:05

Rima pisze:Czy ktoś z Was tak miał? Czy któraś z Was była częstowana takimi dawkami Sterydów?
Rima, poczytaj forum to już było setki razy. Czytałaś poradnik? Tam znajdziesz wszystko na temat ciąży i leków.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Encorton, ale w ciąży

Post autor: ranka » 08 wrz 2008, 19:51

Linda ma racje ja tylko napisze jedno zdanie: sterydy sa bezpieczne w ciąży, ewentualnie problem polega na doborze dawki
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”